125 ccm
Aktualnie czytasz:
Keeway Superlight 125 (na prawo jazdy B) na Targach Motor Show w Poznaniu
0

Keeway Superlight 125 to nie nowość. Motocykl jest produkowany od 2006 roku i od tego czasu nie doczekał się znaczącej modernizacji. Mimo wysokiej ceny i sporej masy na poziomie ponad 130 kg Keeway Superlight 125 wyposażony jest w 10 konny silnik.

Jednostka napędowa Superlighta 125 to dość archaiczna konstrukcja. Wałek rozrządu w bloku silnika i popychacze zaworowe to rozwiązania nie stosowane już od wielu lat w motocyklach. Do tego dochodzi jeszcze gaźnikowe zasilanie silnika w paliwo. Na dodatek nie znajdziemy tutaj chłodnicy, co też negatywnie wpływa na osiągi.

Jednak one nie są najistotniejsze. Keeway Superlight 125 sugeruje nieco bardziej dostojny sposób podróżowania. To za sprawą designu i pozycji za kierownicą. To dobra propozycja zwłaszcza dla wysokich osób. Kanapa dość miękka, nogi z kolei dobrze spoczywają na sporych podporach. Zawieszenie legitymuje się sporym zakresem pracy, co w połączeniu z ogromnymi kołami sprawia, że motocykl jest komfortowy i przewidywalny. Problemy pojawiają się na koleinach, których nie lubi tak szerokie tylne ogumienie.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Dość trwała i sprawdzona przez lata jednostka to niewątpliwie zaleta Keeway Superlight 125. Silnik mimo że jest starą konstrukcją, wytrzymuje spore przebiegi bez remontu i zauważalnego spadku osiągów

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%