Honda Valkyrie: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Honda Valkyrie to motocykl, z którym już nie ma żartów. Należy do górnej półki jednośladów, jest potężną, muskularną maszyną dla prawdziwych twardzieli. Ten piękny cruiser powstał w 1996 roku. Nazwa katalogowa jaką nosił w Stanach Zjednoczonych to mało wdzięczny zlepek: GL1500C, natomiast na potrzeby rynku europejskiego nadano mu nazwę F6C, który był po prostu skrótem od "Flat Six Custom", czyli nawiązaniem do rodzaju silnika. Przydomek "Valkyrie" funkcjonował głównie na rynku amerykańskim, ale i w Europie stopniowo się przyjął.

Jak sama nazwa wskazuje - Honda Valkyrie - to prawdziwa wojowniczka. Podobnie jak mitologiczne postacie jest prawdziwą boginią - w jej przypadku boginią szos. Honda Valkyrie z punktu stała się legendą i hitem sprzedażowym. Maszynę tę zasilał potężny silnik V Twin o pojemności 1520 cm3. Był to sześciocylindrowy bokser chłodzony cieczą. Wykrzesywał on z siebie moc rzędu 100 KM. Motocykl ważył prawie 700 kilogramów!

W 2003 roku, kiedy skończono produkcję podstawowej wersji Hondy Valkyrie, ukazała się limitowana edycja tej maszyny, czyli Valkyrie Run. Jej cena była niebagatelna, kosztowała ponad 100 tysięcy dolarów i były wyjątkowo luksusową maszyną. Wydawałoby się, że razem z następcą tego modelu, czyli EV06, Honda powiedziała ostatnie słowo w tej serii, ale nie. W ostatnich latach marka zaskoczyła powrotem do korzeni Valkyrie. W 2013 roku ukazał się najnowszy model z tej serii noszący nazwę Honda Gold Wing.

Honda Valkyrie: Dane techniczne

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Dane techniczne: Honda Valkyrie
Marka  Honda
Model Valkyrie
Nazwa amerykańska modelu GL1500C
Nazwa europejska modelu F6C
Typ Cruiser
Lata produkcji 1996 -
Silnik Sześciocylindrowy V-Twin
Chłodzenie Cieczą
Skrzynia biegów Pięciobiegowa

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Co wy za bzdury napisaliście??
    Waga 700 kg. ?!?
    A danych technicznych: Sześciocylindrowy V-Twin ??
    Chyba Sześciocylindrowy boxer
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button