Zużycie oleju silnikowego w 4t

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zużycie oleju silnikowego w 4t

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

Czy jest jakaś norma zużycia oleju silnikowego w 50-tce 4t???
    W samochodach piszą że może ubywać nawet 1 L / 1000km i jest OK. Czy są jakieś normy dla skuterów?

A jak sprawa wygląda w praktyce u Was?

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Ubytek rzędu 1l/10 000 km byłby oznaką znacznego zużycia silnika. 1l/1000 km to bardzo dużo. Mi ubywa około 50 ml na 1000 km.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Ale roomcajz ma racje, w instrukcjach aut jest informacja że 1L/1000 nie oznaką niczego złego choć teoretycznie silnik nie powinien zużywać oleju w znacznych ilościach. Przyjmuje się że olej zalany do max nie powinien spaść do min od wymiany do wymiany czyli co 15-20 tys km. Niektóre nawet nowe silniki w określonych warunkach zużywają olej np VTEC po załączeniu tego systemu ale mi nigdy nie spalił tyle oleju żebym musiał dolewać.
    Jak ktoś wymienia olej w skuterze co 3-5 tys km to oleju nie powinno ubywać.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Przyłącze się do tematu o oleju w 4T bo myślę że nie warto zakładać nowego tematu. Wymieniałem nie dawno olej w silniku 139QMB i nie wiem jak dobrze sprawdzić jego poziom. Przy zlewaniu starego skutera przechylałem go na boki aby upewnić się że więcej nie ma a po zalaniu 500ml jest tak :
    1. skuter na stopce centralnej z przednim kołem w powietrzu – poziom oleju z 1cm ponad max.
    2. skuter na stopce centralnej z tylnym kołem w powietrzu – poziom oleju max.
    3. skuter na obydwu kołach bez użycia stopki – 3/4 do max.
    W instrukcji nie mam ani słowa o tym jak sprawdzać poziom oleju, jest tylko napisane aby uzupełnić 700-750ml. Więc mam małe dwa pytania. Pierwsze to w jakiej pozycji skutera sprawdzać olej ? A drugie to czy jeśli zrobiłem już 150km na takim poziomie oleju i wszystko chodzi jak należy to mogę uznać że poziom jest ok ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Nawet jak masz na min to jest ok, pod warunkiem że nie spadnie poniżej.

Olej sprawdzamy na kołach, na równej, płaskiej powierzchni.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Kapuchon
    Użytkownik

A mogę przyjąć że jak przez 180km nic się nie wydarzyło to poziom oleju jest ok ? Na kołach na równo pokazuje 3/4 bagneta więc niżej niż max.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

A co miało się wydarzyć? Poziom min jest tak samo prawidłowy jak max. Po prostu normą jest tyle oleju że na miarce jest w zakresie między min a max i tyle.

Kapuchon
    Użytkownik

Czyli jeśli na obydwu kołach na ziemi pokazuje 3/4 bagneta to jest ok. Dzięki za pomoc bo pierwszy raz samodzielnie wymieniałem olej i miałem małe obawy. Jeszcze raz dzięki.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Spokojnie, wszystko jest w porządku 🙂

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

dzięki panowie, degename- mi ubywa podobnie jak Tobie

co do mierzenia ilości oleju- w mojej instrukcji piszą żeby odczytywać na nóżce centralnej

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie