! Forum Skutery ZNEN ZN50QT-HS

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Chinol_180 Chinol_180 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pablojrocin
    pablojrocin
    Użytkownik

Witam wszystkich.
    Jestem tu nowy, kupiłem niedawno używanego chińskiego ZNEN ZN50QT-HS.
    Moje pytanie może wydać wam się bardzo śmieszne, jaki tam jest dokładny model silnika??? Żadnej instrukcji do niego nie dostałem ani instrukcji. Chciałbym wiedzieć jakie części będą do niego pasowały w razie jakiejkolwiek awarii. Wiem tylko że miał wymieniany gaźnik na nowy.

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Miło powitać Ciebie tutaj, Paweł. 😀
    Według znalezionych w internecie informacji (wpis np. typu… engine Znen zn50gt-hs) jest niemal pewne, że dysponujesz w swoim skuterze silnikiem czterosuwowym GY6 4T 139 QMA/QMB.
    Romety Retro to pewnie taka uboższa wersja tej Twojej. 😀

A z takim GY6 to jest dosyć prosta sprawa. 😀
    Klepiesz w Google wpis… GY6 4T 139 QMA/QMB Maintenance manual i już masz tam jak na talerzu info, co tam dłubać, gdzie, kiedy, jak i dlaczego. 😀

Witaj w drużynie chinoli. ;P

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    pablojrocin
    Użytkownik

Czyli rozumiem że wszystkie części będą pasowały jak wklepie ten model silnika.
    A gdzie można dostać jakieś te plastiki bo mam parę popękanych i nie wiem czy w Polsce dostanę.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

szukaj na allegro i w sklepach internetowych, dzwoń po sklepach, może gdzieś znajdziesz

Router WS 50 2013
    pablojrocin
    Użytkownik

Chciałbym wymienić u siebie cylinder na 72cc, czy będę musiał coś jeszcze wymienić?? I co bym musiał wymienić aby polepszyć swoje osiągi. Obecnie do 60 km/h to się rozpędzi ale bardzo powoli mu idzie.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    pablojrocin
    Użytkownik

Wpisuje cylinder 72 ccm to mi wyskakuje albo 70 albo 80??? to jest to samo?? tej firmy wm to jest dobry sprzęt czy nie. czy lepiej na allegro kupić??

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik
    pablojrocin
    Użytkownik

Akurat naraku to chyba jedno z najdroższych, ja bym szukał czegoś tańszego i sprawdzonego.

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Wiem, wiem. Na pewno myślisz o tych tanich zestawach z głowicą, i oczekujesz, że ktoś uspokoi Twoje sumienie pisząc, coś w stylu: ‚kupuj, będzie śmigać’. Niestety, ale jakość kosztuje. Najtańsze, co mogę polecić, to cylindry TEC-a

http://shop.mieloch.pl/cylinder-kit-tec-performance-80cc-bez-glowicy,pZ042966.bhtml

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Paweł, poszukaj tutaj wpisów (masz tutaj wyszukiwarkę) o zwiększaniu pojemności (i innych modyfikacjach napędu) w GY6 4T 139 QMA/QMB.
    Jest tego do bólu tutaj, czasem nawet z sensem jest to rozpisane.

Kompletny cylinder z głowicą i wałkiem rozrządu z takim np. logo MCN też ujdzie i to za takie 150 zeta. 😀

Kupuj, jak właściwie to złożysz i wyregulujesz, będziesz śmigał. 😀
    Ciekawy jestem ilu to chinoli ma u siebie w moto takie… TEC-ki, Airsale i Naraku?
    A trochę tego narodu tam jest i też się przemieszczają z miejsca na miejsce swoimi moto. 😛
    Pozdrawiam.

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie