Zmiany prawa UE w rejestracji motocykli w 2017 roku

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #613516
  Ilona Bednarska
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Chciałam dopytać na temat zasad rejestracji. Sprawa dotyczy wymogu euro 4 + wtrysk + abs lub cbs. Wszędzie słychać że chodzi o motocykle nowe, gdzie indziej że o te niezarejestrowane w UE. A co z motorkami sprowadzanymi ze Szwajcarii. Nigdy nie były rejestrowane na terenie UE, ale z drugiej strony Szwajcaria ma jakieś umowy z UE i w niektórych kwestiach jest traktowana jak UE. Czy motocykl / skuter o pojemniości 125cm łapie się na nowe prawo, czy tylko powyżej 125cm3 obowiązują nowe normy? Proszę o odpowiedź.

  #613519
  Leszek Śledziński
  Keymaster
  • Postów: 2 361

  Cześć.
  Normalnie możesz sprowadzić motocykl ze Szwajcarii. Ten kraj jest traktowany podobnie jak UE. Nowe normy tyczą się nowych jednośladów o pojemności <50 ccm, stąd 125 też podpada pod nowe regulacje.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #613520
  Ilona Bednarska
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Dzięki za odpowiedź Leszek.

  wszędzie piszą że nowe zmiany dotyczą motocykli powyżej 125ccm , inne źródła podają że od 125ccm, więc nie jest doprecyzowane czy 125 ccm się łapie na nowy przepis, nigdzie też nie znalazłam informacji żeby chodziło o >50ccm)
  Na ile jest to pewne że Szwajcarię traktuje się w tym zakresie dopuszczenia motocykli do ruchu jak UE? Wiem że są pewne umowy które traktują Szwajcarię na podobnych zasadach jak kraje europejskie, ale nie znam szczegółów i nie wiem czy napewno o to chodzi. Może ktoś rozwiać wątpliwości? Najlepiej na realnym przykładzie : Honda pcx 2013r, euro 3 , bez abs ani cbs, pojemność równie 125cm3, skuter przywieziony 3 stycznia 2017 ze Szwajcarii, czy da radę go zarejestrować w Polsce?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button