Zmiana biegów bez sprzęgła? (czy to zdrowe dla silnika?)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Zmiana biegów bez sprzęgła? (czy to zdrowe dla silnika?)

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Rudy102 Rudy102 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tak jak w opisie, posiadam 124ccm i słyszałem opinie oraz trochę czytałem że zmiana biegów w górę bez sprzęgła jest zdrowsza dla silnika.

Jaką w macie opinię na ten temat?;)

Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Silnikowi to koło dupy lata czy ty zmieniasz biegi ze sprzęgłem czy bez sprzęgła, ale skrzyni biegów to na dobre nie wyjdzie na pewno. Nawet zsynchronizowana skrzynia biegów będzie miała krótki żywot jeśli kierowca do zmiany biegów nie używał by sprzęgła.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Bartolini2009
    Użytkownik

Zgadzam się z Enterem. najpewniej powyłamujesz tryby w silniku bez sprzęgła

Zdjęcie profilowe Rudy102
    Rudy102
    Użytkownik

Każda skrzynia w motocyklach i motorowerach jest niezsynchronizowana. Wystarczy trochę umiejętności i można zmieniać biegi bez uszczerbku dla skrzyni biegów. Redukcję należy przeprowadzać szybko i z międzygazem.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie