zipp xrace nie działa abs

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Karol Stawowski
    Uczestnik
    • 12
    • 25Postów:

Witam posiadam zippa xrece nie działa abs blokuje koło i moje pytanie jest takie czy można wymienić sam czujnik czy trzeba wymienić cały hamulec z abs

matiquad
    Uczestnik
    • 7
    • 126Postów:

Z tego co wiem zipp xrace ma abs tylko taki żeby przepisy spełnia a w praktyce ten abs nie działa w ogóle. Mam Bartona Fightera i tez ma niby “abs” przez którego tylko gorzej hamuje

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 499Postów:

Tak po pierwsze to abs nie poprawia hamowania ani nie skraca drogi hamowania tylko ma zapewnić kierowalność pojazdu pomimo gwałtwonego hamowania.
    Tylko na superdrodze i z super zawieszeniem skutkuje to skróceniem drogi hamowania przy bezmyślnym wbiciu klamek do końca. W złych warunkach, na śliskiej lub luźnej nawierzchni gdzie bardziej opłacało by sie ^płużyć^ zablokowanym kołem ABS odpuści i zahamować bedzie trudniej.
    O ile prawdziwy ABS ma czujniki prędkości koła i analizuje czy ono się kręci lub nie i na to reaguje sterowany komputerem układ z własną pompą i akumulatorem (zbiornikiem) ciśnienia tak ten prosty system ABS w skuterze działa na zasadzie zredukowania zbyt wysokiego ciśnienia płynu (jak wbijemy klamkę) i nie bardzo wnika czy to koło blokuje czy nie. Jego ^mądrość^ to sprężynka w środku i zaleznie od jej twardości odpuści zaworek wczesniej lub poźniej. Sprezynke mógł więc szlag trafić lub zastał się zaworek. ALbo twój układ hamulcowy jest zapowietrzony i produkuje za małe ciśnienie żeby ruszyć ten zaworek.

szajs czyli
    Czasami sobie można tą nakrętką radełkową (z prawej na górze na obrazku) ustawić wstępne napięcie tej sprężyny – co by marketingowcy nazwali ^zmianą czułości systemu ABS w tej zaawansowanej konstrukcji^

Karol Stawowski
    Uczestnik
    • 12
    • 25Postów:

Dziękuję za pomoc a jaki płyn hamulcowy do niego ma być

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 499Postów:

jest na zbiorniczku co masz lać do niego

Karol Stawowski
    Uczestnik
    • 12
    • 25Postów:

To dziękuję wam jeszcze raz za pomoc

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button