ZIPP QUANTUM RS 2T - AWARIA WYŚWIETLACZA

Od kilku dni wyświetlacz lcd [prędkościomierz i obrotomierz] w moim Quantumie zaczął wariować, co objawiało się zanikaniem pewnych części cyfr i innych informacji wyświetlacza lcd. Rozkręciłem obudowę kierownicy i dokładnie zbadałem przewody i nic nie przerywa. Czasami wyświetlacz świecił prawidłowo. Dzisiaj to już koniec - działa jedynie czerwone podświetlenie i absolutnie nic się nie wyświetla.. :-/ Jestem przerażony, bo nowy to 250PLN!!! Skuter zakupiłem w marcu 2011 r., czyli 1,5 roku temu - myślicie aby męczyć tą awarią serwis [wymianą wyświetlacza na ich koszt], czy raczej mnie wyśmieją i zalecą kupienie nowego?

wada produkcyjna licznika. Śmigaj na serwis puki masz jeszcze gwarancje i wymienią na nowy. Miałem to samo w Quantum R nowym i nawet nie sprawdzali, tylko po telefonie do serwisu i określeniu awarii od razu zamawiali nowy licznik.

Tyle, że niestety gwarancja mi minęła bo nie zrobiłem głupiego ostatniego obowiązkowego przebiegu po 4000km.. Tak czy siak, zakupiłem nowy ale tradycyjny wskazówkowy prędkościomierz/obrotomierz, bo z tego co wyczytałem na różnych forach w necie, to wcześniej czy później każdy kolejny egzemplarz tych pięknych wyświetlaczy lcd pada.. :-/

Oczywiście pewnie będę musiał trochę powalczyć z podpięciem nowych zegarów.. ;-)

Kolega ma to samo w tym samym modelu. Tyle, że jak zostawi squt na słońcu. Jeździ normalnie ale też mu znikają zegary. Jak mu kierownica "wystygnie" (jak postawi w cieniu) to jest wszystko w porządku, tj. liczniki działają.
Ps. Powodzenia z wpinaniem nowych liczników

Mnie niestety już trwale zaczęły się wyświetlać "chińskie" znaczki, więc ewidentnie zegary lcd są kaput.. Nie chcę kupować takich samych nowych, bo to koszt na allegro 250zł, choć muszę przyznać, że są naprawdę efektowne [zwłaszcza po zmroku]. Teraz czekam na mechaniczne, czyli wskazówkowe ale nadal z obrotomierzem!-) Obym tylko kabelki przy instalowaniu ogarnął...

No i jestem po wstawieniu nowych tradycyjnych wskazówkowych zegarów od rometa 787.. Trochę układ pinów się różnił od tych z zegarów LCD, które szlag trafił ale w zasadzie ogarnąłem sprawę może po za jednym... Podświetlenie cyferblatów nie przestaje się świecić po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki :-(

Pomocy..

brązowy podłącz z czarnym i będzie dobrze ja tak zrobiłem

kolego nie potrzebnie to zmieniałeś. Normalna sprawa LCD na mrozie. Wyświetlacz LCD marznie i pokazuje z opóźnieniem lub częściowo nie pokazuje. Jak postawisz w ciepłym miejscu to będziesz miał elegancko.
Dla przykładu podam radio ojca w samochodzie z wyświetlaczem LCD. Jeżeli radio zostawi w samochodzie to rano litery wyświetlają się z opóźnieniem, przygasają itp.

//Właśnie się kapnąłem, że temat z przed 7 miesięcy ;d

Witam mam ten sam problem co Wy ale zastanawiam sie nad kupnem nowego calkiem innego licznika tylko nie wiem czy bedzie pasowac i ewentualnie nie wiem jak z podlaczeniem moze ktos pomoze ?
http://allegro.pl/licznik-sowa-quantum-rs-elektroniczny-huragan-787-i3481518418.html