Zipp quantum 2T nie odpala – gaźnik czy ssanie ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zipp quantum 2T nie odpala – gaźnik czy ssanie ?

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 dni, 9 godzin temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Reeder
    Reeder
    Użytkownik

Witam

Kupiłem używany skuter zipp quantum 2t. Skuter odpalał i wszystko było ok. Ale po tygodniu zauważyłem że z gaźnika leci paliwo postanowiłem wyczyścić gaźnik i wymienić uszczelkę . Po czyszczeniu skuter aby odpalił musiał być trochę piłowany na rozruszniku – paliwo już nie leciało z gaźnika. Od tego momentu jak próbowałem go odpalić coraz dłużnej musiałem go piłować aby odpalił, aż w końcu przestał można go było piłować cały dzień i nic. Dałem gaźnik do czyszczenia i nic to nie dało. Kolega zaproponował wymienić zwór ssący więc wymieniłem i nic niestety. Zaproponował abym wyciągną zawór i spróbował odpalić i tak zrobiłem skuter odpalał na krótko , ale odpalał. Teraz nie wiem co mam robić może macie jakieś sugestie. Może gaźnik do wymiany? jakie powinno dochodzić napięcie do zaworu, przy rozruszniku pokazywał 3-4 V. Z góry dziękuję za pomoc.

Zdjęcie profilowe Reeder
    Reeder
    Użytkownik

Dodam że wlewałem paliwo bezpośrednio do silnika i skuter chwilę pracował oraz to że daję odrazu mieszankę pomimo że mam automatyczny dozownik.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jaki zawór ssący w 2T? co masz na myśli?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.
    Zdjęcie profilowe Reeder
    Reeder
    Użytkownik

Oczywiście chodziło mi o elektrozawór žle się określiłem.

Zdjęcie profilowe Reeder
    Reeder
    Użytkownik

Inaczej automatyczne ssanie ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale w dozowniku masz olej a jeszcze robisz mieszanke z ręki a na to ci dozownik jeszcze dowala swoje?

Zdjęcie profilowe Reeder
    Reeder
    Użytkownik

Dozownik jest odłączony,

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

automat ssania sobie sprawdzasz na stole.
    a reszta to kwestia regulacji gaźnika JEŻELI masz w porządku cylinder (pomiar kompresji)

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie