zimowanie skutera

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery zimowanie skutera

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 15 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Michał 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcin_wlkp
    marcin_wlkp
    Użytkownik

Witam wszystkich.mam pytanie odnośnie zimowania skutera a dokładnie jakie czynności „serwisowe” powinienem wykonac przed i po okresie zimowania kiedy to już skuterek zapadnie w sen zimowy?chodzi mi o to czy muszę np rozłączycz akumulator itp.z góry dziekuje za jak zawsze rzetelne podpowiedzi.;-)

Zdjęcie profilowe aro2819
    aro2819
    Użytkownik

Odlacz aku ,schowaj w cieple miejsce i doladowuj co miesiac. Skut umyj natrzyj czyms ochhronnym lakier ,zalej zbiornik do pelna zeby nie rdzewial. Jak to 4t to wymien olej , nic nie bedzie sie odkladalo ( szlam itp). Skuter czyms przykryj , chyba wszystko ;D

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Golster
    Golster
    Użytkownik

Jeszcze czytałem, że dobrze jest napompować koła na max. żeby się nie odkształciły opony.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Przede wszystkim dobrze umyć i wysuszyć. Odłączyć aku i dać go w ciepłe miejsce. Zbiornik paliwa do pełna i jeśli to 4T a dawno nie wymieniałeś oleju w silniku to warto to zrobić. Jakieś metalowe elementy można ale nie trzeba smarnąć czymś tłustym np. wazeliną techniczną i przykryć jakimś przewiewnym materiałem i zostawić. Na początku sezonu warto przetrzeć cały skut z kurzu lub ponownie umyć, podłączyć akumulator, sprawdzić ciśnienie w oponach i po odpaleniu zostawić na wolnych obrotach z 10 min aby się zagrzał. Chyba wszystko.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Strzykawka oleju do cylindra. Odkręcasz świecę, wstrzykujesz, zakręcasz i pstrykasz rozrusznikiem żeby tłok zrobił jeden suw. W ten sposób nie skoroduje Ci gładź cylindra.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Kapuchon
    Użytkownik

A jeśli ma się 4T to olej może być silnikowy czy musi to być mieszankowy do 2T ? Całą strzykawkę oleju dam wlać i ruszyć tłokiem ?
    Jak się to ma na początku sezonu ? Poprostu odpalić silnik i dać pochodzić na wolnych obrotach żeby się wypalił ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ja zalałem pół strzykawki oleju i teraz chcąc go wypalić zakopciłem prawie pół Chomiczówki:-) Najwyżej jeśli już to parę kropel. Bo u mnie to i w wydechu był, aż sie lało.

Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Troszeczkę, żeby tylko tłok idący w górę nasmarował gładź. Jak wlejesz 20ml to będziesz miał problem na wiosnę.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ja wlałem z pięć i już mam problemy. Prawie cały znalazł się w wydechu.

Kapuchon
    Użytkownik

W zeszłą zimę nie wlewałem oleju do cylindra a trzymam skuter w pomieszczeniu gdzie w zimę mniej jak 5 stopni nie ma a silnik bez problemu działa. Wiem że takie coś odrazu nie spowoduje awarii ale grubo się zastanawiam czy wlać czy nie. A tak w ogóle to wydaje mi się że to nie zbyt dużo da. Nie jest czasem tak że przez czas postoju olej ze ścianek cylindra i tak ścieknie ? Niby tam coś tłustego po nim zostanie i sam już nie wiem czy warto. Mogę się mylić ale wydaje mi się że nie powinno pojawiać się tam na tyle rdzy żeby silnikowi coś się stało. Chyba nic więcej poza lekkim nalotem tam się nie pojawi. Coś podobnego dzieje się na tarczach hamulcowych. Po wodzie zostaje lekki osad który wyciera się po 1 hamowaniu.

Ja w Korkach Nie Stoję !
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie