Zimowanie motocykla

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Zimowanie motocykla

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe JasnoZielona JasnoZielona 3 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #311407 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe JasnoZielona
  JasnoZielona
  Użytkownik
  • Postów: 25

  Helou, tu znowu Ja 😉
  .
  Na zewnątrz coraz zimniej, wiatry wieją, deszcze padają, ziąb się rozpowszechnia (przynajmniej nad morzem) aż zaczynam powoli myśleć o zamknięciu sezonu. Myślę że do końca września dam radę ale potem już koniec. Moja mała Honda zapadnie w sen zimowy najprawdopodobniej w jakimś przytulnym garażu, nie pod chmurką (jak się obawiałam).
  .
  Do rzeczy
  Jak zabezpieczyć motorek ? Jakieś tam podstawy znam, czytałam artykuły, ale tam wszędzie jest rozpisane wszystko z użyciem miliarda preparatów których nie mam i nie planuje kupować tego tyle co mają w serwisie.. Chciałabym się dowiedzieć co jest konkretnie najważniejsze, a co można acz nie trzeba robić.
  Więc tak : umycie motocykla i ogólne wypucowanie, smarowanie łańcucha, uzupełnienie wszystkich płynów, ciśnienia w oponach też. Czy coś jeszcze ? jakieś zabezpieczenia przed korozją (np. na spodzie stopek) ? Rzuciło mi się w oczy też zabezpieczenie układu wydechowego jakimś koreczkiem (??)..
  Czy coś jeszcze warto zrobić ?

  ———-
  Wiem, że nic nie wiem 😉
  #311408 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 290

  nie szalej. Zatankuj do pełna, nasmaruj łańcuch, wyjmij akumulator i jeżeli bardzo chcesz przetrzyj elementy metalowe ścierką z oliwą.
  Możesz sobie pokrowcem przykryć i tyle.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #311448 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe JasnoZielona
  JasnoZielona
  Użytkownik
  • Postów: 25

  Ok, postaram się nie szaleć
  .
  Dzięki Wombat za konkretne info 🙂

  ———-
  Wiem, że nic nie wiem 😉
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Zimowanie motocykla
Informacje o Tobie: