! Forum Motorowery Zawory 50 cc 4t

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Rysio_Misio Rysio_Misio 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Patryk Flisiak
    Użytkownik

Witam !

Posiadam motorower Zipp Toros M50 (50cc, 4T) i postanowiłem wyregulować zawory. Po regulacji zaworów zaczęły dziać się dziwne rzeczy (gdy wyreguluje zawory po odpaleniu czy też po przekręceniu magnetem i ponownym ustawieniu w punkcie ,,T” zawory zamykają się i tracą luz [nie mają luzu]). Co może być przyczyną i co powinienem zrobić.

Flis
    Zdjęcie profilowe Leonardo
    Leonardo
    Użytkownik

wykonaj jeszcze raz obrot magnetem i sprawdz jeszcze raz , serio tez to zauważyłem w skuterze.
    wyregulowalem zawory , 1 obrot patrze nie ma luzu, 2gi obrot luz była taki jak ustawiłem , sam sie dziwiłem , nie jestem na tyle dobry w tym by wiedzieć dlaczego ale zauważyłem cos takiego, specjalnie kilka razy sprawdzalem i tak było.

———————————
    Romet Router Grande 2014 – Sprzedany
    Junak 901F 2015

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Patryk Flisiak
    Użytkownik

Zapomniałem dodać, że jak zrobię jeden obrót magnetem to nie ma luzów a jak zrobię kilka obrotów magnetem to znów są luzy. Po założeniu wszystkiego gdy go odpalę robi się kosmos (obroty rosną, i powoli opadają lub wgl nie opadają), próbowałem regulować gaźnik ale ten wgl nie reaguje na jakieś znaki i sądzę, że to wina tych zaworów.

Flis
    Zdjęcie profilowe emilos
    emilos
    Użytkownik

I tak ma być. Fachowo nie napiszę, ale regulując zawory trzeba ustawić magneto na znaczku (u mnie T). Przy jednym obrocie luzu ma nie być, a przy drugim być powinien. Ustawia się na znaczku T i sprawdza czy jest luz. Jeśli tak to jest to właściwe położenie do regulacji.

Niech żyje przyjaźń Polsko-Chińska!
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Leonardo napisał:

wykonaj jeszcze raz obrot magnetem i sprawdz jeszcze raz , serio tez to zauważyłem w skuterze.
    wyregulowalem zawory , 1 obrot patrze nie ma luzu, 2gi obrot luz była taki jak ustawiłem , sam sie dziwiłem , nie jestem na tyle dobry w tym by wiedzieć dlaczego ale zauważyłem cos takiego, specjalnie kilka razy sprawdzalem i tak było.

😀
    Misiowie panowie..
    przecież rozrząd ma przełożenie 1:2 ( 4 suwy – czyli 2 obroty wału) wiec wałek rozrządu wraca do pierwotnej pozycji co 2 obroty wału…..

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Rysio_Misio
    Rysio_Misio
    Użytkownik

Misiowie. Ehhh. ;P
    ^
    A toś sobie teraz poleciał. Niemal, że w sam opór ;……
    *
    Wombatitii, nie dobijaj ^naszego^ człowieka z koncernu ME.
    On szuka swojej własnej drogi. Wolno mu.
    Sposoby ma przy tym bardzo różne, czasami całkiem… specyficzne.

„Trzymaj swoje szczęście za włosy, dopóki samo nie wyłysieje.”
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie