Zawór minimalnie nie pasuje ;/

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #111593
  Mystek
  Użytkownik
  • Postów: 191

  Witam, niedawno kupiłem zawór membranowy stage6 NBR do cpi/keeway. Gdy wczoraj próbowałem go założyć to okazuje się że nie pasuje idealnie do bloku silnika, fotki daję niżej:

  http://www.tinypic.pl/kcnna3up9591

  Macie jakieś pomysły jak go zamontować?

  #111596
  J23
  Uczestnik
  • Postów: 412

  Problem jest znany, a stwarza go wąskie wejście w karterze. Zauważ, że głębiej w bloku silnika jest już miejsce – można wymacać paluchem takie jakby wnęki. Najczęściej zamienny zawór zapiera się śrubkami płytek. Rozwiązania tego problemu, to: przełożyć śrubki od starego zaworu membranowego lub delikatnie spiłować wejścia w bloku silnika, od strony gdzie przypadają śruby płytek zaworu. Niektórzy wpychają zawór na siłę, ale jeżeli nie pęknie podczas tej próby, to zazwyczaj nie pokrywają się otwory pod śrubki, którymi przykręca się zawór do silnika. Dlatego najlepiej wpakuj szmatkę nasączoną olejem w otwór zaworu (opiłki się do niej przylepią) i płaskim pilnikiem przypiłuj trochę blok silnika. Gdy zawór już wejdzie, to sprawdź jeszcze pokrycie otworów pod śruby i ewentualnie skoryguj w zaworze okrągłym pilnikiem. Nie wkręcaj, gdy otwory nie będą na siebie zachodzić, bo obudowa zaworu pęknie.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #111597
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  skoro nie pasuje to możliwe też że nie działa prawidłowo. jeśli nic nie wykombinujesz to radzę zwrócić zakupy. to jest część mechaniczna i nie powinno być problemów.

  #111601
  Mystek
  Użytkownik
  • Postów: 191

  Znaczy sam zawór w karter pasuje jak seryjny, tylko właśnie jeden otwór na śrubę jest idealnie pokryty, a reszta otworów ucieka nieznacznie(widać na foto wyżej), ale już tak że śrubą tego nie chwycisz. Jedyne co to pozostaje mi je bardziej przewiercić wtedy będę umiał go normalnie przykręcić ;).

  #111603
  J23
  Uczestnik
  • Postów: 412

  Uważaj z przewiercaniem, bo takie zawory są zazwyczaj z kruchego materiału i gdy wiertło bardziej złapie, to wyrwie to ucho pod śrubę. Lepiej rozpiłuj pilnikiem.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button