Zawór minimalnie nie pasuje ;/

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Zawór minimalnie nie pasuje ;/

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe J23 J23 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #111593 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Mystek
  Mystek
  Użytkownik
  • Postów: 191

  Witam, niedawno kupiłem zawór membranowy stage6 NBR do cpi/keeway. Gdy wczoraj próbowałem go założyć to okazuje się że nie pasuje idealnie do bloku silnika, fotki daję niżej:

  http://www.tinypic.pl/kcnna3up9591

  Macie jakieś pomysły jak go zamontować?

  Mystek
  #111596 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe J23
  J23
  Użytkownik
  • Postów: 406

  Problem jest znany, a stwarza go wąskie wejście w karterze. Zauważ, że głębiej w bloku silnika jest już miejsce – można wymacać paluchem takie jakby wnęki. Najczęściej zamienny zawór zapiera się śrubkami płytek. Rozwiązania tego problemu, to: przełożyć śrubki od starego zaworu membranowego lub delikatnie spiłować wejścia w bloku silnika, od strony gdzie przypadają śruby płytek zaworu. Niektórzy wpychają zawór na siłę, ale jeżeli nie pęknie podczas tej próby, to zazwyczaj nie pokrywają się otwory pod śrubki, którymi przykręca się zawór do silnika. Dlatego najlepiej wpakuj szmatkę nasączoną olejem w otwór zaworu (opiłki się do niej przylepią) i płaskim pilnikiem przypiłuj trochę blok silnika. Gdy zawór już wejdzie, to sprawdź jeszcze pokrycie otworów pod śruby i ewentualnie skoryguj w zaworze okrągłym pilnikiem. Nie wkręcaj, gdy otwory nie będą na siebie zachodzić, bo obudowa zaworu pęknie.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #111597 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Lukario
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  skoro nie pasuje to możliwe też że nie działa prawidłowo. jeśli nic nie wykombinujesz to radzę zwrócić zakupy. to jest część mechaniczna i nie powinno być problemów.

  Barton Orlando 2T – rozbity 😛
  Baotian BT49QT9- 20600km
  #111601 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Mystek
  Mystek
  Użytkownik
  • Postów: 191

  Znaczy sam zawór w karter pasuje jak seryjny, tylko właśnie jeden otwór na śrubę jest idealnie pokryty, a reszta otworów ucieka nieznacznie(widać na foto wyżej), ale już tak że śrubą tego nie chwycisz. Jedyne co to pozostaje mi je bardziej przewiercić wtedy będę umiał go normalnie przykręcić ;).

  Mystek
  #111603 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe J23
  J23
  Użytkownik
  • Postów: 406

  Uważaj z przewiercaniem, bo takie zawory są zazwyczaj z kruchego materiału i gdy wiertło bardziej złapie, to wyrwie to ucho pod śrubę. Lepiej rozpiłuj pilnikiem.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Zawór minimalnie nie pasuje ;/
Informacje o Tobie: