Zawór minimalnie nie pasuje ;/

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Zawór minimalnie nie pasuje ;/

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe J23 J23 6 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #111593
  Zdjęcie profilowe Mystek
  Mystek
  Użytkownik
  • Postów: 191

  Witam, niedawno kupiłem zawór membranowy stage6 NBR do cpi/keeway. Gdy wczoraj próbowałem go założyć to okazuje się że nie pasuje idealnie do bloku silnika, fotki daję niżej:

  http://www.tinypic.pl/kcnna3up9591

  Macie jakieś pomysły jak go zamontować?

  Mystek
  #111596
  Zdjęcie profilowe J23
  J23
  Użytkownik
  • Postów: 396

  Problem jest znany, a stwarza go wąskie wejście w karterze. Zauważ, że głębiej w bloku silnika jest już miejsce – można wymacać paluchem takie jakby wnęki. Najczęściej zamienny zawór zapiera się śrubkami płytek. Rozwiązania tego problemu, to: przełożyć śrubki od starego zaworu membranowego lub delikatnie spiłować wejścia w bloku silnika, od strony gdzie przypadają śruby płytek zaworu. Niektórzy wpychają zawór na siłę, ale jeżeli nie pęknie podczas tej próby, to zazwyczaj nie pokrywają się otwory pod śrubki, którymi przykręca się zawór do silnika. Dlatego najlepiej wpakuj szmatkę nasączoną olejem w otwór zaworu (opiłki się do niej przylepią) i płaskim pilnikiem przypiłuj trochę blok silnika. Gdy zawór już wejdzie, to sprawdź jeszcze pokrycie otworów pod śruby i ewentualnie skoryguj w zaworze okrągłym pilnikiem. Nie wkręcaj, gdy otwory nie będą na siebie zachodzić, bo obudowa zaworu pęknie.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

  Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
  #111597
  Zdjęcie profilowe Lukario
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  skoro nie pasuje to możliwe też że nie działa prawidłowo. jeśli nic nie wykombinujesz to radzę zwrócić zakupy. to jest część mechaniczna i nie powinno być problemów.

  Barton Orlando 2T – rozbity 😛
  Baotian BT49QT9- 20600km
  #111601
  Zdjęcie profilowe Mystek
  Mystek
  Użytkownik
  • Postów: 191

  Znaczy sam zawór w karter pasuje jak seryjny, tylko właśnie jeden otwór na śrubę jest idealnie pokryty, a reszta otworów ucieka nieznacznie(widać na foto wyżej), ale już tak że śrubą tego nie chwycisz. Jedyne co to pozostaje mi je bardziej przewiercić wtedy będę umiał go normalnie przykręcić ;).

  Mystek
  #111603
  Zdjęcie profilowe J23
  J23
  Użytkownik
  • Postów: 396

  Uważaj z przewiercaniem, bo takie zawory są zazwyczaj z kruchego materiału i gdy wiertło bardziej złapie, to wyrwie to ucho pod śrubę. Lepiej rozpiłuj pilnikiem.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

  Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie