Zaparowana szybka kasku

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    HugoBoss
    Uczestnik

Czy znacie jakiś dobry środek na zaparowaną szybkę w kasku? A może jakieś domowe sposoby?

Leszek Śledziński
    Keymaster

Domowy sposób na parowanie szyb. Weź na ręcznik jednorazowy odrobinę szamponu. Wetrzyj nie pozostawiając smug. Warstwa musi być bardzo cienka.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

roomcajz
    Uczestnik

na jak długo wystarcza takie 1 smarowanie???

madi
    Uczestnik

Dobre Leszku, aż wypróbuję 🙂

HugoBoss
    Uczestnik

Też muszę wypróbować,Leszku a jaki szampon najlepszy? Może jeszcze jakieś inne sprawdzone sposoby?

Leszek Śledziński
    Keymaster

HugoBoss napisał:

Też muszę wypróbować,Leszku a jaki szampon najlepszy? Może jeszcze jakieś inne sprawdzone sposoby?

Bambino. Nie żartuję.

Leszek Śledziński
    Keymaster

roomcajz napisał:

na jak długo wystarcza takie 1 smarowanie???

Do tygodnia.
    To tez nie działa tak, że w ogóle sie nie paruje. Paruje, ale zdecydowanie mniej.

Vezyr
    Użytkownik

Gdzieś słyszałem że ten sposób z szamponem kierowcy w rajdach stosują.Była to gazeta „Motor” sprzed kilku lat.Tam w teście szampon wypadł nie gorzej, może nawet lepiej (nie pamiętam) od chemii dostępnej w sklepach.Osobiście szampon lałem na basenie na okulary i coś tam pomagało 🙂

Janek323
    Użytkownik

Jeśli chcesz by szybka w kasku nie parowała to po prostu kup dobry kask i problemu nie bd. Gdy kupiłem pierwszy kask za 200 zł parował gdy dni się schładzały. Gdy kupiłem lepszy firmy NaXa za ok 400 zł problem zniknął 🙂

Pietro
    Użytkownik

W sklepach motocyklowych dostępne są specjalne preparaty o nazwie „anti fog”, może to być spray, lub w tubie o konsystencji żelu, pryskasz od wewnątrz lub smarujesz i po problemie.

HugoBoss
    Uczestnik

Odgrzewam kotleta 😉 Znalazłem złoty środek na parowanie szybki,mianowicie płyn do mycia szyb z biedronki,ten w przezroczystej butelce.Dziś sprawdzone,szybka wcale nie zaparowała.

WODZU
    Użytkownik

Żadne płynie nie pomogą jeżeli nie masz wentylacji w kasku. Toć to chemia i różnica temperatur:)

Kapuchon
    Użytkownik

Najgorzej jest rano w okolicach 0 stopni. Przy każdym wydechu szybka paruje dlatego jeżdżę z uchyloną albo z otwartą.

HugoBoss
    Uczestnik

Ja dziś rano sprawdzałem w moim kasku otwartym i nie paruje,nawet specjalnie na nią chuchałem i nic. Nie wiem jak w integralu,ale do kasków otwartych idealnie się nadaje,tylko nie można wycierać do sucha,tylko rozetrzeć pianę i zostawić tak jak jest napisane na opakowaniu.

WODZU
    Użytkownik

Kapuchon napisał:…. dlatego jeżdżę z uchyloną albo z otwartą.

Niestety ale jest to jedyne rozwiązanie – żadne płyny nie pomogą na nieparowanie.

Pozdrawiam

HugoBoss
    Uczestnik

Dla niedowiarków nagram chyba filmik.

madi
    Uczestnik

W integralu by się nie sprawdziło bo jest utrudniony przepływ powietrza. W otwartym ma rację bytu.

HugoBoss
    Uczestnik

Madi jedź do biedronki,kup płyn i sprawdź 🙂

Kapuchon
    Użytkownik

W otwartym kasku tak ale nie w integralu.

macsienk
    Użytkownik

a ja wziołem płyn do mycia naczyć jakis pur u cioci czy coś przetarłem przetarłem i juz nie paruje 🙂 no rano to wiadomo , ale jak kask w domu trzymam a nie pod siedzeniem to jest okej , poza tym ja rano zawsze jeżdze z otwartą szybką , kocham ten powiew wiatru 🙂

Musi mi trochę gębe przedmuchać, troche sie obudzę , to najpiekniejsza chwila poranka :)))

Suawek
    Użytkownik

Dla sprawdzenia można jakimkolwiek detergentem przemyć, np wodą z mydłem, płynem do mycia naczyń. Tego typu środki niszczą napięcie powierzchniowe wody i nie ma efektu parowania.

KrzysiekP
    Użytkownik

to prawda ale nie wszystko jest skuteczne. a jakie macie sposoby by woda szybko spływała na zewnątrz szyby?

Anonim
    Nieaktywny

mam ten sam problem ze swoim kaskiem shark’a (integralny). kask bardzo dobry, ale przydałoby się już wymienić te szybkę – kupno nowej to 100% gwarancja nieparowania, ale można z tym sobie poradzić domowymi sposobami.
    słyszałem tylko jak koledzy testowali:
    – szampony
    – pianki do golenia
    – itp z chemii gosp. czy higieny osobistej…
    wszystko mniej lub bardziej się sprawdzało. warunek był tylko taki aby wcześniej odtłuścić szybę.

póki co nie zebrałem się aby kupić „antyfoga” i jak mi paruje to na chwile podnoszę szybę. szczególnie dotyczy to sytuacji gdy muszę się zatrzymać lub jadę zajebiście wolno – słaby strumień powietrza wbija się do środka kasku.

Suawek
    Użytkownik

Na zewnątrz ja stosuje w aucie niewidzialną wycieraczkę. To takie psikadło które się potem wciera w szybę i deszcz nie paskudzie i nie rozlewa się po szybie tylko tworzy kuleczki i spływa. Sprawdza się to w samochodzie przy 50-60 km i praktycznie nie trzeba używać wycieraczek ale czy sprawdzi się w skuterze przy 40-50 to nie wiem, nie zdążyłem sprawdzić

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button