Zablokowany kluczyk w stacyjce Honda PCX 125

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zablokowany kluczyk w stacyjce Honda PCX 125

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe guzdzich guzdzich 1 lat temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe guzdzich
    guzdzich
    Użytkownik

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Kupiłem skuter Honda PCX 125, przywiozłem na miejsce ( nie zarejestrowany w kraju ) i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki próbowałem sprawdzić czy kierownica się blokuje. Stwierdziłem , że nie wiem jak się blokuje kierownicę, więc ponownie włożyłem kluczyk do stacyjki ( skuter był na nóżce ) i przekręciłem lekko w prawo do poz OFF, i w tej pozycji kluczyk nagle się zablokował. Nie mogę go przekręcić ani w prawo ani w lewo. Nie wiem co takiego zrobiłem i jak stacyjkę odblokować, za pomoc będę wdzięczny.

zdzislaw
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Może trzeba wcisnąć kluczyk żeby go przekręcić i odblokować. Może też trzeba poruszać kierownicą w lewo i prawo w tym samym momencie próbując obrócić kluczyk. Podobnie jest w samochodzie kiedy zablokujemy kierownicę – czasem nie chce się obrócić kluczyk dopóki nie poruszamy kierownicą.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    guzdzich
    Użytkownik

Bardzo dziękuje za rady. Próbowałem rzeczywiście ruszać kierownicą i znaleźć moment kiedy kluczyk w stacyjce się odblokuje, ale nic nie wyszło z tego. Wrócę jeszcze do tego. Tylko nie bardzo wiem, czy ten skuter ma zablokowanie kierownicy. Bo po wyjęciu kluczyka skręcałem kierownicą na wszystkie strony i kierownica się nie zablokowała. Może trafi się użytkownik Hondy PCX 125 cm3, który będzie wiedział jak obchodzić się z tym skuterem. Pozdrawiam

zdzislaw
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

obchodzi sie normalnie. masz po prosy popsutą stacyjkę
    pozycje blokowanie kierownicy masz jak odkręcisz kluczyk z zapłpno w tył wciskając go (tak jak jest to na stacyjce namalowane – wcisnać i kręcić na kłódeczke). blokada standardowo – kierownica na maxa w lewo

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    guzdzich
    Użytkownik

Witam forumowiczów, którzy pomagali mi rozwiązać problem zablokowanej stacyjki w skuterze Honda PCX 125. Otóż zaprowadziłem moją Honde do serwisu Hondy i tam mi kluczyk wyjęli i pokazali mi, był lekko wygięty. Drugi kluczyk , prawidłowy w stacyjce działa jak należy. I tak przez małe wygięcie kluczyka na moje szczęście skuter trafił do serwisu, gdzie go sprawdzą, wymienia olej, płyny uzupełnią, sprawdza akumulator i przygotuja do jazdy i przeglądu. Także bardzo dziękuję za rady, na forum zostaję, bo wiem, że jeszcze niejedna rada się przyda. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. Zdzisław.

zdzislaw

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie