Yamaha xmax 125 – obroty po zmianie wariatora

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #686543
    pmedela
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Mam taki mały problem, mianowicie:

    W skuterze Yamaha xmax 125 2013r. zmieniłem wariator z fabrycznego, na Polini
    Maxi Hi-Speed i założyłem nowy, oryginalny pasek Yamaha.
    O ile na fabrycznym wariatorze z rolkami 10,5g silnik kręcił się
    do 10000obr/min to przy Polini i rolkach 8,7g kręci się do max 9000-9300obr/min.

    Oczywiście przyśpieszenie jest większe, bo startuje z wyższych obrotów, ale
    nie wkręca się do tych 10000obr/min.

    Aby wykluczyć np. sprzęgło, założyłem również nowe, Polini Race 3G z regulowanym
    napięciem sprężynek, ale to ma tylko wpływ na moment startu, na obroty już nie.

    Przeserwisowłem też korektor momentu obrotowego (bez luzów i uszkodzeń), również bez zmian.

    Czy to wynika z charakterystyki tego wariatora Polini, czy powinienem jednak szukać
    innej przyczyny?
    Macie jakieś pomysły?

    Piotrek

    #686554
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    lżejsze rolki musisz wsadzic. ponieważ brakuje ci tych ~700 obr to mysle że 0.5-0.7g lżejsze

    #686570
    pmedela
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

    Pewnie masz rację, ale chyba będzie startował z jakichś 7500 obr 🙂
    Przy 8,7g startuje dopiero z 6000-6500 🙂

    Piotrek

    #686573
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to niemozliwe bo rolki nie robią startu. na start ma wpływ twardość sprezynek sprzęgła. mi startuje z około 4500. Start z 6000 to jakiś dramat

    #686705
    pmedela
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

    Trochę przesadziłem z tym startem 🙂
    Zasprzęgla tak przy 4500-5000, sprawdziłem na spokojnie 🙂

    #686706
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    czyli zostaje kwestia rolek – jak pisałem

    #687942
    pmedela
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

    Włożyłem rolki 8g, czyli lżejsze o te 0,7g i niestety obroty nadal nie przekraczają 9300.
    Jedyne co się zmieniło to po gwałtownym dodaniu gazu przy niedużej prędkości obroty
    na moment dobijają do 9000 po czym spadają i dalej już wszystko normalnie.

    Pasek na wariatorze nie dochodzi do samej góry, zostaje tak 3-4mm, może to jest przyczyną?
    Wariator nówka Polini, przeciwtalerz również, pasek nówka oryginał Yamaha.
    Na korektorze momentu w spoczynku pasek jest równo z krawędzią zewnętrzną, nacią paska dobry, bez luzu.

    Sam silnik chyba w porządku, bo jest bardzo zrywny i czuć, że chce jechać, aż rwie do przodu,
    pod górę również. Chodzi tylko, o te max obroty.
    Może ten wariator Polini ma taka charakterystykę, że powyżej 9300-9500 już nie puszcza dalej ?

    #687959
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jeżeli pasek wchodzi ci na 3-4mm od krawędzi to to jest max i z rolkami jest wszystko ok teraz

    #742243
    Piotr Buczyński
    Uczestnik
    • 0
    • 2Postów:

    Witam wszystkich kupiłem 2 lata temu yamahę xmax 125 przez pierwszy rok nic nie robiłem oprócz wymiany oleji i płynów chodził żyletka obroty o 10000 beż problemu .W tym roku postanowiłem dać do serwisu aby obejrzeć napęd.Wymieniony wariator rolki .Po wyjeździe z serwisu okazało się że owszem fajnie startuje do momentu osiągnięcia Ok.50 km a potem spadek obrotów i mój na jakiś czas a dopiero później powolne wchodzenie na obroty .Moglibyście mi pomóc czym to jest spowodowane .Może to zależy od gramaturgi rolek?

    #742244
    Piotr Buczyński
    Uczestnik
    • 0
    • 2Postów:

    Ps. Teraz mam włożone 7.5 g rolki. Może za lekkie .Skuter jest z 2013 r

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button