Yamaha tzr 50 na pierwszy "motocykl"

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #623869
    Kacper Gocha
    Uczestnik
    • 1
    • 1Postów:

    Cześć chłopaki,jestem kacper,mam 15 lat i zaraz robię Prawo jazdy kat.AM i wybieram swój pierwszy “motocykl”,szukam czegoś nie drogiego ale za to ze sportowym zacięciem oraz czegos takoego gdzie nie będzie widać tego małego silniczka,pierwsza myśl to yamaha tzr 50.
    Znalazłem yamache tzr 50 za 2200zł z pękniętą lewą owiewka,dzwoniłem już do serwisu i koszt nowej to 540 zł.
    Co o tym myślicie? 🙂

    #623893
    Olofmeister
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    Miałem go. Ogólnie to: tzr pojedzie około 100. Spalanie od 3l do 4l. Z plusów, to dobre osiągi jak na 50cmm, chłodzony cieczą, ładny, duży, opony szerokie, lusterka na owiewce. Z minusów to: dźwięk jak kosiarka, plastiki takie szerokie a z bliska tam pusto jest, takie nabite powietrzem. I jak będziesz szukał to przede wszystkim sprawdź czy koła luzów nie mają, czy amortyzatory nie wyrobione, w jakim stanie są klocki hamulcowe.
    Ogólnie spoko motorek, godny polecenia
    ładny jest, tylko że wygląda jak yamaha r6, a pierdzi jak kosiarka.
    Mimo wszystko na twoim miejscu bym poczekał i kupił CBR/NSR 125.

    #623897
    Arek
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    Siema, Yamaha Tzr 50 to jak najbardziej dobry wybór. Na pewno nauczysz się na niej zdecydowanie więcej niż na skuterze a nawet przy “odrobinie” doświadczenia można zamknąć oponki 😉 Silnik dwu suwowy zapewni Ci na początek sporo frajdy, a możliwości tuningu tego silnika (am6) są naprawdę spore. Jako że silnik jest naprawdę baaardzo popularny, można znaleźć mnóstwo używanych części w razie czego 🙂 Nowe też nie przerażają cenami 😉 W tej klasie “Sportowych” 50 są jeszcze takie motorowery jak Aprilia Rs 50 (stara i nowa) Honda Ns1 z tym, że silniki są już kompletnie inne. Jakiego motocykla nie kupisz z silnikiem dwu suwowym, będziesz musiał nauczyć się nimi jeździć w sposób odpowiedni dla tego silnika (niewskazane hamowanie biegami, silnikiem) no i oczywiście nie można zapomnieć o oleju do benzyny (nowsze modele wyposażone są w dozownik który podaje go z osobnego zbiorniczka, przez co nie musisz wlewać go za każdym razem do benzyny). Podsumowując, jeśli będziesz się z nim dobrze obchodził nie powinno się z nim nic dziać. Wygląd już pozostawiam do oceny indywidualnej 😉

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button