Yamaha MT 125 Odblokowanie

Witam, mam pytanie jak odblokowac Yamahe MT 125 ABS 2016r.

Ile obecnie jedzie yamaha?

105 km/h 8tyś obrotów

Obroty się kręcą do 8tyś max?

Znaczy 1,2,3,4 do 12tyś, ale na 5 i 6 105km/h i 8tyś obrotów

U mnie też tak jest tylko, że w hondzie cbr 125r. Tak jakby te biegi były nadbiegami.

No i teraz rozkiminiam czy dam radę odblokować ją samemu czy w serwisie bo i tak do serwisu muszę zaprowadzić

Zobacz co Ci w serwisie powiedzą ile to będzie kosztować itp. Później się zastanów i wybierz co wolisz, samemu czy serwis.

przeciez ona nie jest zablokowana.

Jest i nawet musi

dlaczego musi?

Bo bez powodu by nie osiągała prędkości 105km/h, a nie 130km/h jak pokazują w katalogu

ja rozumiem że nie jedzie 130 - tylko dlaczego zakładasz że to blokada?
125 4T nie ma ograniczeń ustawowych i jak to nie stare 2T po 30KM to ich nie ma co blokowac. Jeszcze tak bez sensu na 105km/h… niemcy blokowali do 80 - ale do 105? po co?

inna sprawa to pokaż mi katalog yamahy w którym yamaha deklaruje że to ma 130km/h leciec. Wg mnie to 15KM i 140kg wagi… a to są mniej więcej parametry na 115-120km/h max (a to że licznik pokazuje 140 wtedy to inna bajka)

Dokładnie tak w niemczech były blokowane cbr np do 90 km/h

Kumpla kuzyn ma taką samą i 130km/h leci na spokojnie, kupił już taką i nic nie musiał odblokowywać, więc poleci to 130km/h, bo raczej nie robili tak że jedna poleci 130 druga 105 a trzecia np 90km/h

Przełóż ecu z tej co jedzie 130 i zobacz czy twoja pojedzie tyle

  1. 130 to pokazuje jej licznik a nie tyle leci - to pierwsza sprawa.
  2. zwwryfikuj sobie te swoje 105 z GPS
  3. jeżeli to nie jest fabrycznie nowy motocykl to wystarczy że jest ciut zużyty lub ciut rozregulowany i już przy vmax wychodzi wszystko.

Witam, czy problem został rozwiązany, a jeśli tak to w jaki sposób? Mam ten sam problem, mimo iż po zakupie motocykl jeździł normalnie. Blokada na 8tys obrotów na 5 biegu pojawiła się nagle.