Yamaha dt 50 r kilka pytań

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Yamaha dt 50 r kilka pytań

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Anteris97 Anteris97 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Anteris97
    Anteris97
    Użytkownik

Witam, jestem nowy na tym forum i mam parę pytań związanych z ową yamaszką.
    Mam 16 lat i kartę motorowerową i chciałem załatwić sobie coś do jeżdżenia i ta yamaha przypadła mi do gustu.
    Oto moje pytania:
    1. Jaka różnica jest pomiędzy yamahą dt 50 a dt 50r?
    2. Czy opłaca mi się kupić używaną yamahę rocznik np. 1986 i ją trochę odświeżyć (nowe opony, licznik, plastiki…)?
    3. Ile kosztowało by takie odświeżenie?
    4. Ile kosztuje rejestrowanie/przerejstrowanie tej yamahy?
    5. Czy legalne jest poruszanie się odblokowaną yamahą mając kartę motorowerową?
    6. Jak ją zablokować/odblokować?

Proszę o szybką odpowiedź ponieważ w ten piątek mam bierzmowanie i trafi mi się pewnie parę groszy i będzie mnie stać a mam aktualnie na oku jedną okazję:D

Zdjęcie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    Użytkownik

1. Znikoma.
    2. Zależy. Ja kupiłem miesiąc temu DT 80 lc2 z 94 i już się sypie.
    3. Sam remont silnika na średniej jakości podzespołach to koszta około 1000zł. Plastiki może uda Ci się wyrwać wszystkie razem w cenie ok. 500-600zł. Dyfuzor pewnie także ze 300zł za używany dasz, jeśli i to byś chciał wymieniać.
    4. Przerejestrowanie to koszta około 120zł.
    5. Nie, jest to nielegalne, jeśli Twoja Yamaha porusza się z prędkością większą, niż 45 km/h.
    6. Zablokować na wiele sposobów:
    Blokada tłumika, blokada modułu, blokada gaźnika, blokada linki gazu
    Odblokować:
    Zapewne blokada w tłumiku lub na module.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Anteris97
    Użytkownik

Napisałeś ze jest no nie legalne jeśli Yamaha porusza się z prędkością większą niż 45 km/h, a jeżeli po drodze nie będę rozpędzał się powyżej 45km/h a będę miał ją odblokowaną?

Ile kosztuje nowa Yamaha dt 50 i gdzie najlepiej kupić ją na dolnym śląsku?

Zdjęcie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    Użytkownik

Jeśli będziesz poruszał się poniżej 45 km/h (w co wątpię, bo, chociaż niska, to moc kusi) to policja raczej nic Ci nie zrobi.
    Nowa? Nie mam pojęcia. To najlepiej poszukać na allegro/otomoto, może na stronie Yamahy i porównać ceny.

Anteris97
    Użytkownik

Właśnie dowiedziałem się że w styczniu tego roku kategoria A została trochę rozbudowana i nie ma już karty motorowerowej a zamiast niej jest kategoria AM, pojawia się pytanie czy muszę ją wymienić na AM czy mogę na niej jeździć?

Czy ta Yamaha była by ok dla początkującego? http://otomoto.pl/yamaha-dt-50-cpi-sx-50-enduro-M3615475.html

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

Tak, musisz wymienić kartę motorowerową na AM

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.
    Zdjęcie profilowe MEAS
    MEAS
    Użytkownik

masz 16 lat więc możesz jeździć na karcie motorowerowej, po skończeniu 18 musisz przerobić na AM , tyle mi wiadomo na ten temat

Anteris97
    Użytkownik

Teraz kto ma racje 😀

Zdjęcie profilowe monek100
    monek100
    Użytkownik

WodzuWGK nie ma racji. Nie musisz wymieniać karty na AM. Tylko że po skończeniu 18 lat traci ważność. Ale jak bedziesz mial 18 lat to będziesz sobie 125 pocinał.

______________________________________________________________________________________
    Komar 2352 – 1979r
    Peugeot XR6 2007r
    Simson S51 – 1988r
    Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

No zaraz, jak to będzie sobie pocinał 125 ? Przecież do tego jest potrzebne prawo jazdy kat. A1

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie