Yamaha Aerox 2008: nowy wydech

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

Witam, jakiś czas temu kupiłem roxa z 2008 z tego co mówił poprzedni właściciel to na oryginalnych częściach poza wydechem. Był jakiś sportowy, ale poszedł na śmietnik bo się złamał.
    Teraz mam inny tymczasowo od znajomego pożyczony. Skuter jechał na tym poprzednim max 65, teraz ciągnie 55-58 przy dobrym wietrze haha(ale przyspiesza wciąż kozacko). Jaki wydech polecacie żeby miał dobre przyspieszenie, żeby za głośno nie „krzyczał”, bo lubię moich sąsiadów, ale jednak jeszcze dał coś więcej do tego v-maxa? To jest mój pierwszy skuter i mam niedobory wiedzy haha. A no i cena nie gra roli.
    Z góry dziękuję za pomoc i gorąco pozdrawiam 🙂 – Mateusz

paci
    Moderator
    REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

A jaka różnica między nimi jest? Jakie osiągi mogę wycisnąć na nich? nie napisałem wcześniej ale zastanawiam się czy za jakiś czas się nie wziąć jakoś bardziej za tuning. Czy może w tym kierunku kupić jakiś inny? Szukając w necie zastanawiałem się nad yasuni city r. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Myślę, podkreślam myślę(bo się nie znam) że to wiązałoby się większym hałasem, ale mógłbym przymknąć na to oko 😉

Wombat
    Moderator

tak po pierwsze to po zmianie wydechu zmienia sie charakterystyka silnika i trzeba go wyregulować (wariator). Wiec niekoniecznie na obecnym wydechu jest gorzej bo wydech jest gorszy tylko byc może całość jest do niego nie zestrojona.
    Na seryjnym cylindrze tak czy siak głowy urywać nie będzie.

Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

I to mi się podoba! Tego nie wiedziałem haha
    Za jakiś tydzień planuje zakup nowego wydechu bo tamten muszę oddać znajomemu tak więc przy zakładaniu nowego zwrócę na pewno uwagę na późniejszą regulację.
    W każdym wypadku wciąż nie wiem który wydech kupić 🙁

paci
    Moderator

s6 bo podejdzie ci potem do 70cc jak byś tuningowal a reszta moze nie ogarnąć.

Wombat
    Moderator

albo tecnigas next-r, niezawodnie wiele razy sprawdzony

paci
    Moderator

Z tym,że głośniejszy

Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

pro albo pro replica?
    a co do tego głośniejszego to już sobie chyba odpuszczę, bez zbędnych hałasów xd

Wombat
    Moderator

pro i pro replica to nie są wydechy na twój cylinder

Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

paci napisał s6, tak więc już nic nie rozumiem 🙂

Wombat
    Moderator

S6 to firma a modeli ma wiele. w linku jest S6 Street a ty piszesz i pro I Pro replica. To inna klasa wydechów.

paci
    Moderator

Sorry napisałem skrótem,S6 Street to max co moze być na serii a i ch wie co tam siedzi może takie coś i cud że jeździ bo wlozył padło zanim sprzedał
    http://allegro.pl/cylinder-tlok-50cc-yamaha-aerox-aprilia-sr-f12-i5965936490.html

Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

a dlaczego to jest max?

Wombat
    Moderator

bo charakterystyki wydechów są dopasowane do możliwości cylindrów. Nie masz co ładować wydechu podbijającego moc w zakresie 10.000 obr i więcej jak ci się silnik kręci do 9000 a max moc generuje przy 7-8 tys. To są wydechy do cylindrów po kilkanaście KM pracujących z zakresie 9-14 tys.

Mateusz Pawłowski
    Użytkownik

Dzięki bardzo za pomoc 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button