Wysokie wolne obroty w skuterze

Witam!
Mam problem ze skuterem Router Grande Lux 50. Może ktoś mi doradzi, co to może być? Kiedy postawię skuter na głównej podpórce i uruchomię silnik, to obrotomierz wskazuje ok. 3,5 tys obrotów, oczywiście bez dodawania gazu. Na domiar złego, tylne koło się obraca (bez dodawania gazu i stojąc na podpórce). W instrukcji obsługi jest napisane, że wolne obroty powinny być w okolicach 1,8 tys, czyli niecałe 2 na obrotomierzu, a u mnie jest tak jak wyżej napisałem - ok. 3,5 tys. na wolnych obrotach bez dodawania gazu i tylne kolo się kręci. Skuter kupiony nie tak dawno od chłopaka z sąsiedniej wsi. Ma 4 lata i nieco ponad 4 tys przebiegu, czyli nie ma mowy o zużyciu egzemplarza. Skuter na bieżąco serwisowany i zadbany przez poprzedniego właściciela. BARDZO PROSZĘ o jakieś sugestie, czym te wysokie wolne obroty i obracanie się tylnego koła mogą być spowodowane. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

dlaczego nie ma mowy o zużyciu? mogł być skatowany i teraz ma zmieniony cylinder i jest źle wyegulowany.
Albo po prostu jest źle wyregulowany - ma zle ustawione wolne obroty i/lub ciągnie lewe powietrze.
Żeby się wkręcał potrzebuje powietrza.