Wysoka szyba w skuterze, a widoczność w deszczu i we mgle.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #178711
  Miro
  Użytkownik
  • 3
  • 27Postów:

  Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą szyby na większą w moim KYMCO New Dink 50, konkretnie myślę o tej:
  http://kymcosklep.pl/opis/3464143/szyba-wloskiej-marki-kappa-292dtmocowanie-d292kit-do-kymco-new-dink.html

  Jednak mam pewne wątpliwości gdyż wcześniej nigdy nie jeździłem z wysoką szybą z krawędzią powyżej linii wzroku, dużo jeżdżę w kiepskich warunkach atmosferycznych typu opady deszczu czy też we mgle.

  Moje pytanie do użytkowników takich szyb, czy opady deszczu, a zwłaszcza mgła ograniczają widoczność z powodu kropel wody zbierających się na szybie i skraplania się oparu mgły?
  W przypadku kasku po prostu przecieram rękawicą przyłbicę, ale nie wiem czy na szybie jak by nie było z dala od twarzy jest tak samo źle jak z przyłbicą?
  Rozumiem, że taka duża szyba chroni przed wiatrem i zimnem i pod tym względem się sprawdza, ale akurat na tym mi nie zależy tak bardzo jak na ochronie przed deszczem.

  #178724
  Maciej Ko
  Uczestnik
  • 5
  • 42Postów:

  Używam wysokiej szyby w Piaggio NRG:

  Szyba której używam jest najwyższej jakości, z atestami, z odpowiednich materiałów. Mając to na uwadze, możesz nie mieć obaw o widoczność do przodu. Widać i już. Jeżeli chodzi o wiatr to jest super, nic nie czuć, jedzie się bez szybki w kasku, to też weź pod uwagę, w sumie w takim przypadku masz ciągle jedną szybę przed sobą.
  Deszcz.. Moja od deszczu osłania. Nie moknie się >25km/h. Jak musisz zwolnić to nie ma siły. Kapie. W czasie deszczu krople spływają po szybie na boki i nie ma problemu z widocznością, choć to pewnie zależy od wyprofilowania szyby i materiałów.
  Wysokie szyby polecam, fajna jazda i specyficzny wygląd.

  #178781
  Miro
  Użytkownik
  • 3
  • 27Postów:

  Dzięki za odpowiedź, zdecydowałem, że skuszę się na szybę, a że tanie nie są to postanowiłem sobie kupić na raty i tym samym droższą markę:
  http://kymcosklep.pl/opis/3397519/szyba-wloskiej-marki-givi-292dtmocowanie-d292kit-do-kymco-new-dink.html
  Swoją drogą dziwne to trochę, że Kappa i Givi mają szybę o tym samym nr modelu: 292DT i jednakowo wyglądające, a jednak jest spora różnica w cenie.

  #178785
  Maciej Ko
  Uczestnik
  • 5
  • 42Postów:

  Masz jakiś wybór, w moim przypadku nie ma żadnej alternatywy, poza chińskimi szybami mocowanymi w miejsce lusterek (nie ma co nawet o tym myśleć) miałem tylko jeden model, od F.Fabbri. W Polsce niedostępna, ale się zaparłem i dzięki uprzejmości speca od Vesp z Warszawskiego Gocławia udało się sciągnąć z Włoch. Trwało to miesiąc i o koszty nie ma co pytać. Choć i tak taniej niż ta GIVI… No ale jak ktoś się uprze to nie ma zmiłuj. 🙂
  W Twoim przypadku łatwiej, bo sprzęt nie jest starociem jak mój, więc coś jest na rynku do wybrania.
  Fajnie będzie z tą szybą. Pochwal się koniecznie.

  #178787
  Miro
  Użytkownik
  • 3
  • 27Postów:

  Z wysokimi szybami to faktycznie jest problem jeśli chodzi o wybór, w starym skuterze B&W 50 miałem szybę puig średnią: http://www.puig.pl/owiewki_naked_custom_skuter/do_skuterow/skutery_kymco/owiewka_puig_city_sport_do_kymco_bet_win-p1808.html która tak naprawdę nic nie dawała poza wyglądem i sprawianiem wrażenia że to maxiskuter gdy patrzyło się od przodu 🙂

  Znalazłem na YT na kanale zandri.pl poradnik video jak zamontować podobną szybę do tej, którą zamówiłem:
  https://www.youtube.com/watch?v=b9Gd0QjViS4
  Są tam też filmiki z montażem szyb do innych jednośladów.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button