wypadek na kursie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy wypadek na kursie

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 tygodnie, 5 dni temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #664291
  Zdjęcie profilowe Ewra
  Ewra
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Witam. Ja z takim pytaniem. Miałam dość poważny wypadek na placu manewrowym. Czy kursant jest ubezpieczony od Nw? Czy jakąkolwiek odpowiedzialność ponosi instruktor?

  Piestrzynska
  #664295
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 524

  dowiedz się w firmie prowadzącej kurs czy mają ubezpieczenie. w zależności od charakteru wypadku wina może być różnie orzekana. W przypadku placu manewrowego i jednośladu w razie przewrotki lub „nieogarnięcia” przez ciebie jednośladu to raczej wina instruktora może być znikoma bo nie ma dostępu do zapasowych pedałów jak w samochodzie i nawet cie za kierownice nie może złapać.

  Chyba że ten post to podkładka pod jakiś spamik od roszczeń odszkodowawczych czy coś w tym stylu – to wyleci w hukiem razem z kontem

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #664317
  Zdjęcie profilowe Ewra
  Ewra
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Nie no ,żaden spamik,pytanie nowicjusza. Na trzeciej lekcji praktycznej uległam wypadkowi. Byłam niezabezpieczona, tzn nie miałam kasku bo mój instruktor twierdził że na placu go nie potrzebuje. Uderzyłam motocyklem w płot, połamałam żuchwe z przemieszczeniem, złamalam zatokę. Szkoła jazdy nie poczuwa się do odpowiedzialności. Mój instruktor a zarazem właściciel szkoły prawdopodobnie nie zgłosił mnie jako uczestnika kursu chociaż ja ze swojej strony dopełniłam wszystkich formalności, tzn zapłaciłam za kurs, zrobiłam badania lekarskie, uzyskałam numer PKK. Powiedział że nie powinien dopuscic mnie do jazdy na placu bo nie miałam w WORD zdanej teorii. Sama juz się w tym wszystkim gubię. Dlatego pytanie o to NW. Bo przeciez jesli obejmowało by mnie jakies ubezpieczenie to nie widzę problemu że można to załatwic przez szkołe jazdy.Wypadki się zdarzaja.

  Piestrzynska
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

  Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
  #664318
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 524

  skoro byłas bez kasku na placu i instruktor do tego dopuścił to jest to wina ośrodka nauki jazdy. to oni decydują czy sie na motor posadzić czy nie. skoro cie posadzili to widocznie uznali że możesz jeździć.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie