Wymiana ukladu wydechowego

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Wymiana ukladu wydechowego

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #650148 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe ixion
  ixion
  Użytkownik
  • Postów: 274

  Co prawda pytałem się już o wymianę ukladu wydechowego jako jeden z kroków do,, tuningu” silnika, i jak dobrze pamiętam to Wombat, może nie w prost, ale odradził, ale tymczasem w obszernym temacie, o tuningu silnika GY6, wydech też został tam wymieniony i nikt nie komentował tego zabiegu na, nie, była tam wzmianka o małej srednicy oryginalnej rurze kolektora wydechowego,traktowanej jako minus, i pseudo katalizatorze, sam tłumik został tam wymieniony na przelotowy.

  Też mam cienką rurę kolektora i katalizator, pewnie też,, pseudo katalizator” ustaliliśmy że wymiana całego ukladu wydechowego nie podniesie raczej mocy, ale czy to znaczy że nie będzie innych korzyści z takiego zabiegu? Bo na chłopski rozum to mi się wydaje że jak dam większą rure kolektora i tlumik przelotowy to spaliny będą wydostawać się z mniejszym oporem, a z tego to już nawet kilka aspektów na plus chyba można wyciągnąć czyż nie?

  #650153 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 648

  to wydostawanie sie spalin z mniejszym oporem to niekoniecznie na plus.
  poczytaj o backpressure w wydechu. jest potrzebny do odpowiedniego napełniania cylindra. chyba z na hardcora na 14 000 rpm szykujesz

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Wymiana ukladu wydechowego
Informacje o Tobie: