wymiana gaźnika

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #704443 Reply
    bambo225
    Uczestnik
    • 25

Witam mam pytanie w zimę do skutera jak mniej jeżdżę dokupuje sobie zawsze kilka rzeczy nowych pasek rolki co tam potrzebne pytanie mam o gaźnik
    ja mam GAŹNIK NARAKU 17,5MM peugeot elystar 70 arisal
    jak kupowałem skutera miałem w nim gaźnik mikuni i jak oddałem do mechanika na przegląd to powiedział że do wymiany bo wyrobiły się kanaliki czy coś tam
    czy gaźniki się psuja tzn wyrabiają tak jak mówił mechanior
    ten naraku mam 3 lata
    nowy 220 zł nie wiem czy kupować czy zostawić stary często się zapycha czyszczę i jeżdżę dalej
    wcześniej się tak nie zapychał filtry paliwa nowe

https://www.racing-planet.pl/274320-gaznik-naraku-175mm-do-peugeot-vertical.html

#704461 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

gaźniki też sie psują – rozkalibrowywują, puszczają uszczelki, topią sie pływaki, wyrabiają się elementy ruchome.. zwłaszcza plastikowe, osadza sie kamień. czasem zbyt intensywne czyszczenie mechaniczne powoduje że otwory tracą swoje parametry

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#704526 Reply
    Szumek811
    Uczestnik
    • 18

Nigdy nie słyszałem aby wyrobiły się kanaliki w gaźniku. Wystarczy czyścić jakimś nie agresywnym środkiem i co 4-5 lat dokupić zestaw naprawczy i jeździć dalej. Prawdopodobnie mechanik Cię orżnął bo nie potrafił wyregulować gaźnika. Widziałeś kiedyś, żeby ktoś kiedyś wymieniał gaźnik chociażby w audi 80 B2 ? Nie. Ludzie jeździli po kilkanaście lat i gaźnika nie dotykali.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: wymiana gaźnika
Twoje informacje:

Back to top button