Wymiana filtru powietrza na seryjny

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Wymiana filtru powietrza na seryjny

Tagi: ,

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

pawelek1991
    Użytkownik

Witam gdy kupiłem skuter Baotian Thunder lite poprzedni właściciel włożył filtr powietrza stożkowy siatkowy. Podczas jazdy gdy popada do filtra dostaje się woda i filtr przepuszcza kurz więc postanowiłem że kupie oryginalny filtr powietrza jaki jest montowany w skuterach. I tutaj pojawia się problem otóż stożkowy filtr powietrza jest od razu przymocowany na małym kolanku do gaźnika, a filtr powietrza (puszka) który kupiłem posiada dość spory kawałek rurki (mocowanie do gaźnika) w tej rurce jest mały otwór z opaską zaciskową (podejrzewam że tam musi coś być włożone) i dolot powietrza. Na zdjęciach na internecie znalazłem zdjęcia baotiana z takim filtrem powietrza tylko że na dolocie szła rurka której ja nie mam. I tutaj następuje moje pytanie: Gdzie ta rurka dokładnie ma się znajdować? Ma iść gdzieś na przód skutera czy po prostu gdzieś koło akumulatora ponieważ ja u siebie w ogóle tej rurki nie mam. I jeszcze jedno pytanie: w rurce z filtra do gaźnika jest ten mały otwór wspomniany wcześniej co dokładnie ma być tam wpięte czy po prostu ma być tam taka mała dziura?

Dodaje przykładowe zdjęcie

Zdjęcie profilowe monek100
    monek100
    Użytkownik

Nie za bardzo rozumiem ale powiem ci tak. Pierwsza strzałka od lewej- łączy się z gaźnikiem a tą opaską zaciskasz żeby się nie ruszało. druga strzałka- tam się nic nie wsasdza- otwarte czy zamknięte dla mojego chińczyka bez różnicy. 3 strzałka U mnie jest po prostu rurka z 4 mniejszymi dziurkami, ale tak jak jest tu na zdj też jest dobrze

______________________________________________________________________________________
    Komar 2352 – 1979r
    Peugeot XR6 2007r
    Simson S51 – 1988r
    Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

3 strzałka nabierak powietrza

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

pawelek1991
    Użytkownik

I oto mi chodziło:D dzięki za odp:D

Zdjęcie profilowe hades1988
    hades1988
    Użytkownik

Najlepiej jak byś do trzeciej strzałki dał gumowe kolanko, bo tak to dość szybko będzie Ci woda i inne odpadki wpadać do filtra…

pawelek1991
    Użytkownik

Założyłem już ten filtr. Do wlotu powietrza podpiąłem peszel elektryczny i a drugi koniec przeciągłem na przód skutera (pod czaszą)
    Oto zdjęcie przykładowe jak poprowadziłem peszel (czerwone kreski)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dolot powietrza dobrze by było jakąś siateczką zasłonić, żeby Ci syf nie leciał do filtra.

pawelek1991
    Użytkownik

Na koniec tego wezmę i założę kawałek materiału (najlepiej bawełny) żeby dobrze przepuszczało powietrze ale żeby żaden syf się nie dostał. I myślę że będzie się lepiej sprawował niż ten stożek… Dziś jechałem w tą ulewę zgasł mi z 15 razy i podczas jazdy strasznie go muliło.

edit: A czy tak długi dolot nie będzie utrudniał pobierania powietrza?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Chcesz powiedzieć, że łapie powietrze przodem teraz?
    Obawiam się, że przy większych prędkościach będzie gasł.
    A bawełna zaraz Ci się zatka, to już lepiej siatkę, typu firanka 🙂 albo kawałek moskitiery, bardziej wytrzymała.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie