Wyjazd skuterem w trasę.

Witajcie :-)
Mam do was nietypowe pytanie. Planunje do konca wakacji zrobic se wypad po polsce na skuterze. Obency przebieg okoloo 2400 km. W trasie jest nie cale 2000. Co sprawdzic? Ewentualnie jakie czesci kupic na wymiane. Pozdrawiam :)

Zapasowy pasek (Bando/Dayco/Gates) - nie oszczędzaj - pasek kosztujący poniżej 50 zł to padlina, zapasowa świeca, większość kluczy, blokada wariatora, wymień oleje przed wyjazdem, wyreguluj, wyczyść gaźnik, weź ze sobą zestaw do naprawy opon.
Dodatkowo przed wyjazdem rozkręć wariator, sprawdź stan rolek, i dokręć go ręcznie blokując własną metodą, tak abyś mógł go w trasie odkręcić w celu np. wymiany paska.

No i podstawa - zestaw naprawczy opony. Jak złapiesz kapcia, takim zestawem, uszczelnisz dziurę i uzupełnisz ubytek powietrza.

ja wożę ze sobą MOTUL`a:

Praktycznie jestem juz gotowy. Noo to jeszcze kupie pasek, zestaw naprawczy, oczywiscie sprawdze stan rolek, gaznik wyregulowany, aa i jeszcze czytalem ze nalezalo by wziasc ze 2 swiece zapasowe, hmm. Zobaczmy :) miejmy nadzieje ze ten chinolek nie rozkraczy sie na tych polskich drogach:-) noo ii dziekuje za podpowiedzi :)
PS. Aa co np. Jak w trasie stanie sie z elektryko od zaplonu? Wtedy tylko laweta?

Wykup sobie assistance - koszt na rok to nie całe 100zł.
Ja mam bez limitu kilometrów.

skąd asisitance?
Pytałem się w warcie iu nie mają czegoś takiego.

sprawdź PZU