Wyciek oleju rurką od gaźnika Junak RS 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #651379
    Kris
    Uczestnik
    • 2
    • 4Postów:

    Witam dzisiaj wypłynął mi cały olej rurką która idzie od gaźnika pod motocykl, czy ktoś pomoże jaka mogła być przyczyna …

    #651386
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    rurka od gaźnika to ci raczej tylko paliwo może wypłynąć. Tam kompletnie nie ma oleju

    #651390
    Kris
    Uczestnik
    • 2
    • 4Postów:

    Opiszę całą sytuację i najwidoczniej do gaźnika dostał się olej …

    Odpaliłem rano motocykl na ssaniu i tak chodził z 5 minut, w tym czasie się ubrałem w strój siadłem na moto wbiłem jedynkę przegazowałem i nagle pojawiła się chmura białego dymu ale to tak intensywnego że okolicy nie było widać … jak puściłem manetkę to moto zgasło, odpaliłem ponownie i znów niesamowity biały dym … zgasiłem moto widząc że jest coś nie tak i poszedłem do pracy … po pracy zauważyłem (czego wcześniej nie było) dużą plamę oleju na podłodze w garażu … patrząc od spodu wszędzie jest sucho tylko na tej rurce od gaźnika jest mokro, z tej rurki wyciekł cały olej …. jaka może być tego przyczyna ??

    #651393
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    może nie z tej rurki ale po tej rurce.
    Ta rurka to spust z dna komory pływakowej. Żeby ci nią poleciał olej to po pierwsze zaworek by musiał puścić – ale wtedy i benzyny by sie polało grubo a po drugie olej by musiał tam sie jakoś znaleźć.
    Nie sądze też ze CAŁY OLEJ bo oleju to masz blisko litr i to by była megaplama pod motocyklem.

    Biorąc pod uwage biały dym to olej jest przedewszystkim w komorze spalania a dostać sie tam może tylko z miski olejowej przez nieszczelne pierścienie albo z głowicy przez uszczelniacz zaworu (a ponieważ jest od strony gaźnika – to dolotowego). I zapewne tak sie dostał, zawór nie trzyma i ten olej cofneło w dolot i wywaliło obudową filtra a ściekło po gaźniku.
    Pooglądaj wszystko dokładnie ale wg mnie to cylider to ci umiera

    #651399
    Kris
    Uczestnik
    • 2
    • 4Postów:

    Taka plama właśnie była, motocykl ma przejechane 5 tyś i dbałem o nie więc nie jest utyrany

    #651609
    panicz23
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    A ta rurka to nie do wylewania paliwa z gaźnika? Biały dym to raczej para wodna. Może w jakiś sposób woda dostała się do baku i wymieszała z benzyną. Z początku silnik sobie chodził na “czystej” benzynie co już była w gaźniku, a jak dodałeś gazu to dostał rozwodnionego paliwa i buchnął parą.

    Ta plama to na pewno olej, czy może właśnie woda co lekko się mieni bo nie odparowały resztki benzyny?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button