Wyciek oleju rurką od gaźnika Junak RS 125

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Wyciek oleju rurką od gaźnika Junak RS 125

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe panicz23 panicz23 11 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kris
    Kris
    Użytkownik

Witam dzisiaj wypłynął mi cały olej rurką która idzie od gaźnika pod motocykl, czy ktoś pomoże jaka mogła być przyczyna …

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

rurka od gaźnika to ci raczej tylko paliwo może wypłynąć. Tam kompletnie nie ma oleju

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe Kris
    Kris
    Użytkownik

Opiszę całą sytuację i najwidoczniej do gaźnika dostał się olej …

Odpaliłem rano motocykl na ssaniu i tak chodził z 5 minut, w tym czasie się ubrałem w strój siadłem na moto wbiłem jedynkę przegazowałem i nagle pojawiła się chmura białego dymu ale to tak intensywnego że okolicy nie było widać … jak puściłem manetkę to moto zgasło, odpaliłem ponownie i znów niesamowity biały dym … zgasiłem moto widząc że jest coś nie tak i poszedłem do pracy … po pracy zauważyłem (czego wcześniej nie było) dużą plamę oleju na podłodze w garażu … patrząc od spodu wszędzie jest sucho tylko na tej rurce od gaźnika jest mokro, z tej rurki wyciekł cały olej …. jaka może być tego przyczyna ??

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może nie z tej rurki ale po tej rurce.
    Ta rurka to spust z dna komory pływakowej. Żeby ci nią poleciał olej to po pierwsze zaworek by musiał puścić – ale wtedy i benzyny by sie polało grubo a po drugie olej by musiał tam sie jakoś znaleźć.
    Nie sądze też ze CAŁY OLEJ bo oleju to masz blisko litr i to by była megaplama pod motocyklem.

Biorąc pod uwage biały dym to olej jest przedewszystkim w komorze spalania a dostać sie tam może tylko z miski olejowej przez nieszczelne pierścienie albo z głowicy przez uszczelniacz zaworu (a ponieważ jest od strony gaźnika – to dolotowego). I zapewne tak sie dostał, zawór nie trzyma i ten olej cofneło w dolot i wywaliło obudową filtra a ściekło po gaźniku.
    Pooglądaj wszystko dokładnie ale wg mnie to cylider to ci umiera

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Kris
    Kris
    Użytkownik

Taka plama właśnie była, motocykl ma przejechane 5 tyś i dbałem o nie więc nie jest utyrany

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe panicz23
    panicz23
    Użytkownik

A ta rurka to nie do wylewania paliwa z gaźnika? Biały dym to raczej para wodna. Może w jakiś sposób woda dostała się do baku i wymieszała z benzyną. Z początku silnik sobie chodził na „czystej” benzynie co już była w gaźniku, a jak dodałeś gazu to dostał rozwodnionego paliwa i buchnął parą.

Ta plama to na pewno olej, czy może właśnie woda co lekko się mieni bo nie odparowały resztki benzyny?

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie