Wybuch, blokada tylnego koła. Co się stało ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Piaggio, Gilera, Aprilia Wybuch, blokada tylnego koła. Co się stało ?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe funtek funtek 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe funtek
    funtek
    Użytkownik

Witam

Mam do was takie pytanie. Dzisiaj jak jechałem motorem Piaggio Skipper 125 ST, nagle przy prędkości 95km na godzinę usłyszałem głośny wybuch w silniku chyba, nagle mi zablokowało tylne koło i na przerażliwych piskach motor mi stanął. na szczeście udało mi się go opanować do momentu zatrzymania. Szczęście że nikt za mną nie jechał. Gdy szybko zacząlem go ściągać na pobocze co chwile mi się blokowało tylne koło. Macie może jakieś pomysły co się stało ? Czy pękł pasek czy coś innego ?

Dodam tylko że pasek był wymieniany jakieś 2-3 miechy temu.
    Jakiś tydzień temu była również wymieniana opona z tyłu.

Czy to ma jakiś związek z tym. czy możliwe że mechanicy mi coś zle zamontowali lub czy poprostu mechanik mi nie wymienił paska i założył stary ? Macie jakieś pomysły ?

Jutro jadę do niego i zobaczymy co powie, narazie chce zasięgnąć waszych rad.

Pozdrawiam

Michał
    Użytkownik

Zdejmij pokrywę i sprawdź pasek

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe funtek
    funtek
    Użytkownik

aktualnie nie mam motoru tutaj, zawiozlem go prosto do mechanika ;/ powiedzcie mi tylko kto mogł popełnić błąd. Czy ten co wymieniał pasek czy przy wymianie koła ? Czy wogle ten co wymieniał koło musiał zdiąć pasek ?

Zdjęcie profilowe funtek
    funtek
    Użytkownik

Już wszystko jasne. Mechanik przy mnie otworzył pokrywe i oto co zobaczylismy

http://imageshack.us/photo/my-images/13/qovo.jpg/

Ale dzięki że ktoś wogóle odpisał 🙂

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie