Wybór pierwszego skuterka - pomocy !

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #123269 Reply
    Agejszon
    Użytkownik
    • 4

Hej!

Oprócz tego, że jestem nowa na forum, jestem też zupełnie zielona w temacie skuterów. Ale uparłam się, że będę mieć i jeździć i tak zrobię :).
    Potrzebuję jednak „drobniutkiej”pomocy zaawansowanych użytkowników i tych co mają pojęcie generalnie ;).

Przeszukuję Wasze forum od kilku dni, ale nie natknęłam się na temat, który w tej chwili szczególnie mnie interesuje. Chodzi konkretnie o wybór skutera… ponieważ kompletnie się nie znam (ale poznam), póki co patrzę na „wygląd”, cenę(1 sprzęt, więc trzeba brać pod uwagę kolizje różnego rodzaju i nie przepłacać) i to czy dosięgnę nogami do ziemi(mam 165cm) :D.

Mój wybór jest pomiędzy : TOROS FRESCO a ROUTER GRANDE(normal, nie LUX czy inne literki).
    Do Grande już się przymierzałam i wiem, że sięgnę ;). Do Fresco nie wiem :/.

Oprócz tego, że spełnię swoją zachciankę – spokojnie, jestem pełnoletnia :)- to skuter zdecydowanie przyda mi się do pokonywania codziennej drogi do pracy, na zakupy i.. inne wypady.. :).
    Nie jestem typem drogowego szaleńca, nie potrzebuję demona szybkości, ale na litość boską, w korkach w śmierdzącym autobusie nie chcę więcej stać!

Pomóżcie, proszę! Jako kobieta logicznym jest, że nie mogę się zdecydować ;). Liczę zatem na konkretne opinie, przykłady, dane, które pomogą mi w wyborze.
    Z góry dzięki !

#123274 Reply
    mateuszxd406
    Użytkownik
    • 13

tak na dobry początek polecam najprostszego „chinola”. Nauczysz się trochę i będziesz mogła potem stopniowo iść do przodu z pojemnością 🙂
    Ja byle naprawie swojego dziada dozbieram trochę i kupuję potężną już maszynke 🙂

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#123282 Reply
    Agejszon
    Użytkownik
    • 4

Dzięki 🙂

Chociaż wydawało mi się, że te co sobie „upatrzyłam” nie są aż tak trudne i skomplikowane… generalnie musi być do 50cm3, bo i tak większe mnie nie interesują, a jest mniejsza szansa, że gwizdną spod domu :).

FRESCO czy GRANDE? 🙂

#123296 Reply
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31

Jeśli dobrze zrozumiałem to nie jesteś do końca przekonana który z tych dwóch skuterów wybrać ?.Nie ma trudnego wyboru w tym przypadku,oba są do siebie podobne i technicznie w zasadzie niczym się nie różnią.Nie pomyślałaś aby wybrać skuterek w stylu retro ?.Są ładne i takie /”kobiece”/.Oczywiście nie wiem jaką kwotę masz do wydania na swojego wymarzonego skuterka ?.

#124172 Reply
    Agejszon
    Użytkownik
    • 4

Zdaję sobie sprawę z tego, że są do siebie podobne i z tego, że niewiele się różnią-wobec tego moje pytanie powinno brzmieć chyba „który spośród 2 powyższych „chłamów” jest nieco mniej psujący się?” 🙂
    Retro nie chcę-chociaż zgadzam się, że są ładne i kobiece- nie pasuje do mnie ;).
    Kwota to plus minus 3 000 pln.
    Czytałam, że w tej cenie można nabyć lepszą, używaną markę, ale w moich super zdolnych łapkach wszystko może się popsuć :P. A będzie mi mniej szkoda.

#124177 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Tak jak pisze Dziadek. Kup ten który Ci się podoba. Oby dwa są robione z podobnej jakości materiałów i oby dwa psują się raczej tak samo. To wszystko zależy od szczęścia , bo chinole są różnie składane , więc awaryjność zależy od tego, jak został złożony dany egzemplarz. Oby dwie firmy ( Router i Toros) , są podmarkami innych firm produkujących też chińskie skutery ( Router jest właściwie Rometem , a Toros Zippem). Podejrzewam nawet że są produkowane w tej samej fabryce 🙂

#124180 Reply
    Agejszon
    Użytkownik
    • 4

Ok, dzięki :).
    Bardziej podoba mi się Fresco… tyle tylko,że nie wiem czy nogami dosięgnę do ziemi :). A nie znalazłam jeszcze opisu produktu, w którym podane by były jego wymiary żebym mogła porównać z Routerem (który wiem,że jest wysokościowo dobry :P).
    Wie ktoś może coś takiego?

I jeszcze jedna sprawa… na co zwrócić od razu uwagę?
    Pytam o rzeczy, które widać i je ogarnę, bo zagłębianie się w mechanikę to zdecydowanie JESZCZE nie ten poziom 😉

#124183 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Nie wiem specjalnie czy dosięgniesz nogami do ziemi. Powinnaś raczej dosięgnąć bo oby dwa mają raczej te same wymiary. Problem w tym czy poradzisz sobie z jazdą i ewentualnym przepchaniem tego skutera. Bo lekki to on nie jest ( 110 kg) , a zawsze może Ci się coś przytrafić , i jak zepchniesz wtedy skuter na pobocze ? Ja mam 185 cm wzrostu , ważę 75 kg i z tego co pamiętam , to dosyć ciężko było go pchać. Nogami sięgałem spokojnie do ziemi 🙂 . Na co zwrócić uwagę ? Hmm… . Zobacz hamulce , czy dobrze działają , zawieszenie. Właściwie z zewnątrz to tylko kosmetyka. Zobacz czy pasują Ci schowki , czy plastiki są dobrze spasowane , czy dobrze reguluje się lusterka 🙂

#124188 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    #124195 Reply
    Agejszon
    Użytkownik
    • 4

Dzięki :)!

Artykuł czytałam- merytorycznie jestem dość przygotowana, gorzej z praktyką… ale szybko się uczę, więc za kilka przeczytanych wypowiedzi na temat mechaniki sama go rozłożę i złoże ponownie i jeszcze zrobię z niego Yamaszkę heh ;).
    Właściwie to nie pomyślałam o tym, że jest taki ciężki (czytałam opis produktu milion razy i widziałam te 100 kg, ale nie pomyśłałam).

Wobec tego zakończę moje rozterki na Routerze.
    Dzięki wielkie!

P.s. o pomoc w sprawach technicznych z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ jeszcze się tu odezwę 😉

#124196 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Miejmy nadzieję że z problemami technicznymi nie będziesz się zbyt często musiała odzywać 🙂 Pozdrawiam i nie ma za co 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Wybór pierwszego skuterka - pomocy !
Twoje informacje:

Back to top button