Wszędzie olej

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #182517 Reply
    tomaszewski33
    Użytkownik
    • 9

zabrałem sie do czyszczenia gaźnika zdjąłem filtr a tam wszędzie olej nawet w gaźniku stał olej. Przez zime skuter stał pare razy próbowałem go odpalić ale nic z tego teraz jak się za niego wziąłem zobaczyłem ten problem. Poradzie mi jak temu zaradzić 😀

Skuter Piaggio typhoon 2t 😀

#182518 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

wyczyścić.
    Wszędzie olej co się zrobił bo w gaźniku ci sie rozwarstwiła mieszanka w komorze pływakowej – na olej i wahe. Olej na dole a waha na górze.
    Jezeli nie masz dozownika oleju tylko robisz z łapy mieszanka i taka masz w baku to w baku masz identycznie (a olej przy dnie).
    Można długo tak przechowywać mieszanke – nawet 6 do 8 tygodni ale trzeba go zabełtać raz na tydzień – a najlepiej na 3 minuty go puścić na jałowe bo tego co masz w przewodach paliwowych to sobie nie pomieszasz za mocno.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#182519 Reply
    tomaszewski33
    Użytkownik
    • 9

sam miesza mam oddzielne zbiorniki na olej i na benzynę

#182544 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

To cóż za olej tak się niechętnie z paliwem miesza? Jakieś Łorleny z niskiej półki, czy Luxsior ze starych zapasów?

#182547 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

miesza sie świetnie każdy. nawet orlen.
    tylko potem sie rozwarstwia – zwłaszcza w niższych temperaturach

#182549 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

Wiesz, zapewne masz rację, bo staram się nie zaglądać do gaźnika zimą. Obserwuję jednak pojemnik (przezroczysty) z paliwem do piły łańcuchowej – z olejem Stihla i ni cholery nie chce się rozwarstwiać – może to kwestia czasu. Czy faktycznie wszystkie oleje się separują?

#182553 Reply
    tomaszewski33
    Użytkownik
    • 9

Nie wiem jaki olej ale cały gaźnik wyczyściłem do 0. Myślę że to zimom mogła być wina ssania. Zbyt długo było ssanie a zanim sie rozgrzał i wg. Rozwarstwiać nie ma jak bo jak mówiłem miesza sie dopiero w gaźniku.

#182558 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ale w komorze pływakowej leżało już zmieszane a dysza pociągnęła „gęste”. I to nie jest tak że sie kompletnie separują i jedno na dole a drugie na górze ale gęstsze frakcje opadają i glut przy dnie jest stanowczo bardziej gęsty niż glut na górze

#182566 Reply
    tomaszewski33
    Użytkownik
    • 9

dobra wiem o co chodzi 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Wszędzie olej
Twoje informacje:

Back to top button