Woda na wale – Piaggio NRG

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Woda na wale – Piaggio NRG

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe CEFA CEFA 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe uefa08
    uefa08
    Użytkownik

Witam – w moim piaggio nrg konczyła się kompresja wiec postanowiłem zmierzyc luzy na tłoku, rozebrałem zmierzyłem i zlożyłem ale zrobilem to tak nieudolnie, że cała woda z układu chłodzenia wleciała do wału… Wode wylałem, lozysko igiełkowe zamoczyłem w oleju – silnik nie pracował na tym, czy mogłem uszkodzić wał? Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

wszystko wyczysciles wiec nie skorodowalo -jest ok
    pytanie czemu woda poszla -zle dokreciles glowice? krzywa glowica?
    zrabana uszczelka pod glowica?
    chyba nie peknieta glowica ?

4T FOREVER

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe uefa08
    uefa08
    Użytkownik

Źle załozona uszczelka pod głowicą, a jak sprawdzić czy nic się nie rozpierdzieliło, bo nie mam możliwości odpalenia skutera?

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

jezeli wszystko oczysciles nie mialo prawa nic sie zepsuc-skorodowac a sprawdzic jedynie czy nie ma pekniec miedzy komorami wody a cylindrem oraz podobnie z glowica nastepnie sprawdz powierzchnie glowicy czy jest prosta max krzywizna dopuszczalna to chyba 0,05-0,07 powyzej nalezy splanowac glowice inaczej mowiac dac frezerowi zeby ja wyrownal a i jeszcze jedno za kazdym razem gdy sciagasz glowice musisz zakladac nowa uszczelke

4T FOREVER

Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

wal nie jest z cukru wiec co mialo by mu sie stac?..

.. Bez polskich znak’o’w .

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    Zdjęcie profilowe uefa08
    uefa08
    Użytkownik

No nie wiem – są rzeczy na które woda działa źle, wolę się zapytać chyba od tego jest forum nieprawdaż?

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

w układzie chłodzenia zamiast wody powinien znajdować się płyn 😉

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe uefa08
    uefa08
    Użytkownik

No wiem ale mi wtedy wyciekała i szkoda było płynu lać tyle normalnie leje płyn:)

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

plyn raz ze ma inne wlasciwosci jak woda nie chodzi tu nawet o zamarzanie lecz o pompe wodna,a dwa stosujac plyny do chlodnic wspomagasz lozyska pompy przez co dziala ona dluzej bez przeciekow wyciekow mniej problemow mniej kasy na czesci no i ocywiscie ma wlasciwosci anty korozyjne

4T FOREVER

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie