Wariator – odkręcanie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Wariator – odkręcanie

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 miesięcy, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Cinek
    Cinek
    Użytkownik

Witam, próbowałem odkręcić wariator ale śruba nawet nie drgnie, psiukałem CX-80, nałożyłem rurkę na klucz nasadowy i ciągnełęm z całej siły ale klucz nasadowy omknął i śruba jest omknięta i pewnie teraz nie będzie można jej niczym odkręcićbo będzie omykać. Co zrobić ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

kupić lepszy klucz i blokade. czym blokowałeś wariator?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Cinek
    Cinek
    Użytkownik

Blokada nic do tego nie ma, wariator nie drgnął, blokowałem kluczem. Ale problem nie jest w kluczu tylko w śrubie która jest omknięta. Nie wiem co teraz zrobić bo inny klucz nic nie zmieni

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

blokada ma dużo do tego bo jak masz dobrą blokade i wszystko jest sztywno a do tego dopasowany klucz to idzie. Na dobrej blokadzie jest inny komfort pracy.
    Teraz został ci udar albo klucz francuski mocno zaciśniety na śrubie. albo ścinanie śruby dremelkiem albo spawanie do niej klucza

Zdjęcie profilowe Cinek
    Cinek
    Użytkownik

A co zrobić z faktem że śruba jest tak zapieczona że nie dało się jej odkręcić, śruba nie była odkręcana podejrzewam z parę lat

Zdjęcie profilowe Cinek
    Cinek
    Użytkownik

Zakładałem rurkę na klucz, waliłem młotkiem w nakrętke, waliłem młotkiem w klucz, psiukałem CX-80, nic nie poszło. Do homologacji trochę daleko 10 km, klucza pneumatycznego nie mam skąd wziąść. Co mogę jeszcze zrobić, może gwint jest odwrotny

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

1. Dobra blokada
    2. Zakładasz dopasowany klucz i najpierw trochę DOKRĘCASZ – a przynajmniej tak naciskasz
    3. Odkręcasz.

Walenie błotkiem w śrube na wale to marny pomysł. Inne opcje juz ci opisałem.

Zdjęcie profilowe Cinek
    Cinek
    Użytkownik

Próbowałem nic nie idzie, dokręcałem tzn jak Ty napisałeś naciskałem na klucz nogą, dokręcałem w lewo stronę, i odkręcałem w prawo stronę, ale nadal nic nie idzie gwintu od wału nie widzę więc nie wiem w którą stronę odkręcać ale ludzie na Youtube odkręcają w prawo stronę i z tego co widzę to łatwo im idzie te odkręcanie. Co jeszcze mogę zrobić? Blokadę mam z klucza jak większość ludzi którzy pokazywali jak odkręcać wariator na Youtube.

Zdjęcie profilowe Cinek
    Cinek
    Użytkownik

Czy odkręcanie kluczem pneumatycznym jest bezpieczne ? Nic się nie stanie ?

Zdjęcie profilowe Mariusz
    Mariusz
    Użytkownik

A kolego myślisz czym odkręcają w serwisie? I tym samym dokręcają tylko nie na maxa. Jeżeli masz daleko do serwisu ,albo z innej przyczyny nie chcesz odkręcać pneumatykiem ,to zrób jak kolega wombat podpowiedział- heftnij klucz do nakrętki. Najlepiej weź oczkowy i zrób dwa hefty do nakrętki – na pewno nie puści. Tylko się nie pomyl i nie pospawaj nakrętki ze śrubą bo będziesz w czarnej d..ie. Oczywiście po odkręceniu nakrętka będzie do wymiany. A może odkręcasz nie w tą stronę co potrzeba? Na wariatorze jest prawy gwint więc odkręcamy w lewą stronę- a przynajmniej tak mi się zdaje.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Mariusz Mariusz.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Mariusz Mariusz.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie