Uszkodzony Gwint Kierownicy Skuter !! Pomocy !

Witam ! Ja z takim pytaniem. Czy wie ktoś może co zrobić z uszkodzonym gwintem w kierownicy od lusterek ?? Nie mogę wkręcić lusterka ;/ Nawet pakuły nie pomogły. szkoda ;D Proszę o pomoc :D

Przyspawać.xd

Spoko ;D A może jakiś inny sposób ? ;D Jak bd kur** chciał wymienić lustra to potem bd kicha ;D

wkładka helicoli
przyspawać nową tulejkę
wymienić kierownicę

o bierzesz fleksa w łape i jazda :D

No bez drastycznych środków :-D . Napisz które lusterko, i jaki ma gwint (lewy/prawy). Ja kiedyś też tak zrobiłem że gwint mi "zniknął" w prawym lusterku bo chciałem zmienić na prawy gwint i przy gwintowaniu lewego nic z tego nie wyszło. Kup takie coś: http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=reduktor+lusterek&category=156

Przede wszystkim zobacz czy masz lusterko na gwint M8 czy M10 i czy jest prawy czy lewy. Jeżeli masz lewy i nie chcesz tego zmieniać to kup reduktor z prawym gwintem (to co się wkręca w kierownicę) a lewy na lusterko. Dlaczego tak? Jeżeli masz zjechany gwint (lewy) to wkręcając reduktor z prawym gwintem zawsze coś złapie i będzie trzymał bo nagwintuje się sam nowy prawy gwint (reduktor jest dłuższy od gwintu lusterka i złapie przy końcu gdzie jeszcze zostało trochę gwintu) - oczywiście jeżeli w kierownicy miałeś prawy gwint kupujesz odwrotnie reduktor z lewym gwintem i prawym na lusterko. Ja tak zrobiłem i jest ok. od roku. Jeszcze jak dasz przy wkręcaniu trochę Poxipolu to już będzie trzymać na mur. Tylko delikatnie wkręcaj - jak już złapie to po trochu dokręcaj i odkręcaj żeby nie kręcić tym na siłę do oporu bo można urwać. Dodatkowo daj pomiędzy kierownicę a ten reduktor podkładkę sprężystą - będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed odkręceniem. Możesz przy okazji zmienić lewy gwint na prawy jeżeli lewy Ci nie pasuje - to zależy tylko od tego jaki reduktor kupisz, ale czytaj dokładnie opisy w aukcji bo sprzedawcy czasem dziwnie piszą i nie wiadomo który gwint jest który no i zwróć uwagę na wielkość gwintu czy M8 czy M10.

@Michalk001.

To tak. Prawy gwint uszkodzony lusterka M8. Gwint chyba lewy ;D

To jak w kierownicy masz prawy to kup M8 z lewym gwintem (część wkręcana w kierownicę) i prawym M8 do lusterka i po kłopocie.