"Ulepszona" benzyna z dodatkami w 139QMB

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery "Ulepszona" benzyna z dodatkami w 139QMB

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 4 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Po ostatnim tankowaniu zauważyłem nieciekawe zjawisko. Tzn tak się złożyło, że uzupełniłem połowę baku ulepszoną benzyną (pomyślałem, że co jakiś czas można wlać coś niby lepszego) i silnik zaczął chodzić bardziej nerwowo na średnich obrotach. Od prawie roku stołuję się niemal wyłącznie na Shellu tankując ich podstawową 95tkę i sobie chwalę. Zestaw cylinder Airsal i gaźnik Keihin na stożku. Wszystko sobie ładnie chodziło bo regulowane na bieżąco. Zawory też parę setek temu były ustawione. W weekend, po myjni, postanowiłem dopełnić bak na nowy tydzień. Wlałem dla odmiany Shell V-Power Nitro+ (opisana jako 95 oktanów) i w ten oto sposób jest w baku pół na pół ze zwykłą. Zaczęły się problemy, ponieważ zauważalnie silnik zaczął „kołatać” bardziej niż zwykle w przedziale od wolnych obrotów do 3 tys obrotów. Nie faluje, ale pracuje ewidentnie inaczej niż jeszcze chwilę temu. Zwłaszcza po hamowaniu z dłuższej jazdy, czuję że wolne obroty są bliższe 2tys niż 1,8tys które ma ustawione i na 1,8 docelowo schodzi ale po paro(nasto)-sekundowej pracy. Świeca – dla pewności – nówka NGK. Praca silnika na wysokich obrotach w raczej normie.

Przejadę bak do końca i sprawdzę zjawisko, chociaż benzyna jest podejrzana w pierwszej kolejności na ten moment.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

lepsza wacha i ciut wyższe obroty. Ta sama dawka efektywniej sie spala, jest bardziej lotna,bardziej kaloryczna..itd

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Obie są 95 oktan więc tym bardziej się dziwię.

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Właśnie wróciłem z pracy i po 11km trasy postawiłem rozgrzany skuter na centralkę. Wygląda na to, że sprzęgło po rozgrzaniu za szybko się rozwiera.

http://youtu.be/zazRQcVhBOE

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

co ci mogę powiedzieć sprężynki jak się nagrzeją to nie ściągają z powrotem szczęk do kupy zmień na +10% i z głowy jak ci to przeszkadza ja bym to olał

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

No właśnie tutaj jest pies pogrzebany, bo kultura pracy się popsuła i mi kołem szarpie i telepie podczas jazdy. Trzeba będzie wymienić. Idę do świnki skarbonki… Pusta. To świnia jedna 😛

snajper061
    Użytkownik

no to inwestycja sprężynki 1000-1500rpm a żeby sie znowu nie przegrzały dzwon z lepszą wentylacją a zakładam takie mimo ze nie są to dzwony za 150zł ale sie sprawdzają.
    http://allegro.pl/sprezyna-na-sprzeglo-4t-gy6-1500obr-139qmb-wilga-i4536249140.html
    http://allegro.pl/dzwon-sprzeglo-tuning-4t-romet-zipp-wilga-i4571224884.html

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Docelowo to będę i tak chciał-musiał kupić markowe kompletne sprzęgło. Na oku mam Motoforce. Na razie wygrzebałem z pawlacza stere seryjne (leżało jako zapasowe), przesmarowałem i przełożyłem zamiast problematycznego. Na razie musi styknąć chociażby do końca tego sezonu 🙂

snajper061
    Użytkownik

a dzwon jaki masz?

Zdjęcie profilowe H2SO4
    H2SO4
    Użytkownik
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie