Tuning wariatora

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #69159 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77

Da mi coś takie przerobienie waria w Kymco Super 8 4t 90cc z seryjnym napędem ?
    http://aprilia.com.pl/poradniki-ogolne/wariator-regeneracja-i-przerobienie-t12989.htm

#69184 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

szybsze zwichrowanie wału, uszkodzenie łożyska i uszczelniacza (jak chcesz to wyważyć ? )
    do tego jak pęknie spiłowana krawędź to będziesz miał małą masakrę w przekładni 🙂
    lepiej kupić „rolki” Dr.Pulley, efekt będzie ten sam i dużo bezpieczniejszy

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#69186 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77

Gdzie szukać takich rolek ? Jak z ich wytrzymałością ? Jak one się obracają we wariatorze wgl ? Tuleje mogę skrócić o 1mm czy więcej ? (na tokarce)

#69290 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77

Zrobiłem zdjęcie jak wysoko wchodzi pasek na wariator:

Jest możliwość, aby pasek wchodził jeszcze wyżej ? Jeśli tak to co mam zrobić ? Skrócić tuleję ? (Jeśli tak, to o ile mm)

Sprężyna od sprzęgła, jest tak miękka, że wciskam ją rękami – Nie za miękka ?

Skuter ma przebieg 2600km i ma 90cc NARAKU.

Seryjne rolki to 6g, wymieniłem je na 9.5g – vmax wzrósł z 80 do 85km/h na ok jeden dzień. Po jednym dniu vmax dalej jest 80km/h na rolkach 9.5g

#69359 Reply
    enter1978
    Użytkownik
    • 19

Według tego co jest na zdjęciu to jeszcze sporo pasek powinien pójść do góry,(ale to też zależy od długości paska).Nie wiem jaki wariator ma kymco ale w chińskim 139qmb nie proponował bym skracać tulei poniżej 37,8mm . 37,8mm mi przynajmniej najlepiej sie spisuje, poniżej tej długości bendiks zaczyna dotykać do przeciwtalerza jak przechyli sie skuter na lewy bok.

#69360 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

jak wierzchołki talerzy się „stykają” po maksymalnym wychyleniu to nic nie da skracanie tulei
    widać to po rozkręceniu talerzy

#69362 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77

Moje kymco ma wariator na rolki 16×13, tuleja oryginalna. O ile mam ją skrócić na początek?

#69435 Reply
    enter1978
    Użytkownik
    • 19

To pewnie jest taki sam wario jak w chińczykach, tylko lepszej jakości. Zrób tuleje na 38mm, nie napisałeś ile ma długości twoja oryginalna tuleja.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Tuning wariatora
Twoje informacje:

Back to top button