TUNING JUNAK 805 CO WYBRAĆ?

• This topic has 3 odpowiedzi, 3 głosy, and was last updated 6 years temu by Anonim.
Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    LukiLP
    Użytkownik

Witam, na seryjnych częściach mój Junak jedzie około 70km/h. Chcę go lekko z tuningować, żeby chociaż zamknął licznik i poprawił przyspieszenie . Kwota ktora dysponuje to kilkaset złoty. Co opłaca mi się wymienić i na jakie części konkretnie?

eadem
    Uczestnik

Kilkaset znaczy 1-500 czy od 501-999 ?

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wombat
    Moderator

po lekkim stuningowaniu to zamiast 70 będziesz miał 75.
    pamiętaj że opór aerodynamiczny rośnie wraz ze wzrostem prędkości do kwadratu i przyjmuje się że aby moc mogła pokonać powinna rosnąć do sześcianu.
    Dlatego samochód co ma 90KM pojedzie 160km/h a żeby pojechał 200km/h trzeba już mieć 160KM. Żeby pojechał 300km/h tych koni trzeba mieć w okolicy 500 a żeby pojechać ~400km/h trzeba tych koni mieć w okolicy 1000.
    To tytułem wstępu.
    Teraz masz dwa tematy co różnie kosztują. Jeden to zrobić wynik, zamknąć licznik a potem… wymienić silnik. Drugi to mieć taką moc i móc z niej korzystać zawsze kiedy potrzeba i długo.
    Żeby zrobić to pierwsze potrzebujesz przyzwoitego cylindra, wydechu i dyszy w gaźniku (1100-1200zł razem). Taki cylinder zabije ci silnik w 200-400km. Żeby mieć to drugie musisz zmienić to co mam w podpisie + najlepiej przełożenie.
    Wtedy problemem jest nie tyle sie rozpędzić co się zatrzymać.

Anonim
    Nieaktywny

Żeby nieco wytanić, możesz zrezygnować z lamp projektorowych :-)))

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button