TUNING JUNAK 805 CO WYBRAĆ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning TUNING JUNAK 805 CO WYBRAĆ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe LukiLP
    LukiLP
    Użytkownik

Witam, na seryjnych częściach mój Junak jedzie około 70km/h. Chcę go lekko z tuningować, żeby chociaż zamknął licznik i poprawił przyspieszenie . Kwota ktora dysponuje to kilkaset złoty. Co opłaca mi się wymienić i na jakie części konkretnie?

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Kilkaset znaczy 1-500 czy od 501-999 ?

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

po lekkim stuningowaniu to zamiast 70 będziesz miał 75.
    pamiętaj że opór aerodynamiczny rośnie wraz ze wzrostem prędkości do kwadratu i przyjmuje się że aby moc mogła pokonać powinna rosnąć do sześcianu.
    Dlatego samochód co ma 90KM pojedzie 160km/h a żeby pojechał 200km/h trzeba już mieć 160KM. Żeby pojechał 300km/h tych koni trzeba mieć w okolicy 500 a żeby pojechać ~400km/h trzeba tych koni mieć w okolicy 1000.
    To tytułem wstępu.
    Teraz masz dwa tematy co różnie kosztują. Jeden to zrobić wynik, zamknąć licznik a potem… wymienić silnik. Drugi to mieć taką moc i móc z niej korzystać zawsze kiedy potrzeba i długo.
    Żeby zrobić to pierwsze potrzebujesz przyzwoitego cylindra, wydechu i dyszy w gaźniku (1100-1200zł razem). Taki cylinder zabije ci silnik w 200-400km. Żeby mieć to drugie musisz zmienić to co mam w podpisie + najlepiej przełożenie.
    Wtedy problemem jest nie tyle sie rozpędzić co się zatrzymać.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Żeby nieco wytanić, możesz zrezygnować z lamp projektorowych :-)))

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie