TUMIK, CIEKNĄCY OLEJ

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #100996 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Mam problem, śruba znajdująca się pod początkiem wdechu jest mokra od oleju nie tyle, że cieknie ale jest nawilżona tym olejem. Dziś zauważyłem, że tłumik jest lekko przypalony. Jeżeli ktoś mnie zrozumiał to olej na tej śrubie to wina wydechu czy śruba jest nieszczelna. Załączyłbym fotki, ale jestem świeży i nie mam pojęcia jak xd

#101002 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
    Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje 🙂

ps, 2 czy 4 suw ?

#101004 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Śruba jest dokręcona więc wydaje mi się, że to bardziej wina tłumika, który i tak wymieniam wiosną. Tłumik beznadziejny seryjny wydaje mi się, że tzn.wygląda jakby był przypalony tam przy silniku. 4 🙂

#101007 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

Basta1 napisał:

Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje 🙂
    ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance.

osiem, ile masz przejechane?

#101008 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

aaa 4 , myslalem ze moze zaduzo mieszanki do benza lejesz 🙂 Noto gdzieś Ci wiecej oleju silnikowego pociągło , albo tam gdzie jest przypalony jest jakas szczelina i troche go wylalo 🙂

#101010 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
    ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance

W sportowych tłumikach czy zaduzo oleju w mieszance czy nie , lubi sobie pluć na zewnątrz . Miales kiedys doczynienia ze sportowymi ?

#101011 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Dałem fotkę u siebie na profilu o co mi mniej więcej chodzi xd

#101013 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
    ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance

W sportowych tłumikach czy zaduzo oleju w mieszance czy nie , lubi sobie pluć na zewnątrz . Miales kiedys doczynienia ze sportowymi ?

tak z replica oraz jaskiem.

#101015 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Mam 4 suwa nie mam mieszanki. Tłumik mam beznadziejny seryjny i raczej na pewno zablokowany xd zajrzyj do mnie i luknij w foto i jak możesz powiedz mi czy problem tkwi właśnie w przypaleniu 🙂

#101016 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

osiem napisał:

Mam 4 suwa nie mam mieszanki. Tłumik mam beznadziejny seryjny i raczej na pewno zablokowany xd zajrzyj do mnie i luknij w foto i jak możesz powiedz mi czy problem tkwi właśnie w przypaleniu 🙂

ile masz przejechane?

#101017 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
    ps, 2 czy 4 suw ?

kazdy zbiera jakies tam doswiadczenie , niedaleko mnie jest taka grupka stunterow , tam maja w swoich yamahach i pegueotach tlumiki s6pro yasuni to zazwyczaj jakies krople im z dupki leca ; )

#101018 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

na dotarciu jeszcze 715km wymieniałem olej po 300 jak coś.

#101019 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

osiem napisał:

nie wlałes za duzo tego oleju?

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
    ps, 2 czy 4 suw ?

kazdy zbiera jakies tam doswiadczenie , niedaleko mnie jest taka grupka stunterow , tam maja w swoich yamahach i pegueotach tlumiki s6pro yasuni to zazwyczaj jakies krople im z dupki leca ; )

moze leją wiecej oleju do mieszanki.

#101020 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

osiem napisał:

po tym co widze na zdj stawiałbym na duzo wiekszy przebieg .
    moim zdaniem jakas uszczelka mogla pasc i ci sie wylewa tamtedy tymbardziej ze jest zdeczka przytyrany

#101021 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

„tamtedy tymbardziej ze jest zdeczka przytyrany” wyjaśnij bo nie kumam. Nie ma 715km jest poprostu zawalony nie wyczyściłem po sezonie. Wyczyszcze wiosną jak będę zmieniał tłumik.

#101022 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

Lałes mu ostatnio mieszanke? Poprostu tam tłumik moze byc nieszczelny , nie widac na fotce , i wylewa sie …

#101025 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Jaką mieszankę ?! Tankuję czystą. to jest 4 suw. czyli wina tłumika śruba przykręcona jest okey tak ?
    PS.Ile kosztowałbym nowy tłumik sportowy, ale bez orginałów bo się nie wypłace.

#101027 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

a po co Ci w seryjnym 4T taki tłumik ?
    ten olej mógł pociec gdzieś z góry, pokrywa zaworów , napinacz, spod głowicy

#101028 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Może nie koniecznie sportowy, ale odblokowany, wydający lepszy dźwięk-choćby nawet po to. nie nie wyżej silnik jest suchy. Tylko ten dół ta śruba i tłumik są mokre

#101029 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

lub za duzo oleju do silnika nalał.

#101030 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Tak z tym olejem też jest bardzo możliwe bo mam chyba za dużo. Ale to przepalone miejsce jest winne tak z tego jest ten wyciek.

#101031 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Tak z tym olejem też jest bardzo możliwe bo mam chyba za dużo. Ale to przepalone miejsce jest winne tak z tego jest ten wyciek.

#101033 Reply
    Basta1
    Użytkownik
    • 16

to jaki wkoncu ten tłumik ? Sportowy tłumik zazwyczaj drze sie takim pierdzacym czyms , zalezy jaki te yasuni po 500 zł nawet chodzą ale jakieś dobre ich podruby kupisz za 200 zł lub uzywane tez w przystepnej cenie . One ponoć dają mocy (chodz ja jakos tak nie sadze) no i są odblokowane .

#101037 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

Basta1 napisał:

to jaki wkoncu ten tłumik ? Sportowy tłumik zazwyczaj drze sie takim pierdzacym czyms , zalezy jaki te yasuni po 500 zł nawet chodzą ale jakieś dobre ich podruby kupisz za 200 zł lub uzywane tez w przystepnej cenie . One ponoć dają mocy (chodz ja jakos tak nie sadze) no i są odblokowane .

mowisz o 2t..

#101038 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

http://www.youtube.com/watch?v=vLxEMSQVzaM taki tłumik bym chciał zakupić jak na filmie 🙂

#101040 Reply
    Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4

za dużo oleju nalałeś , ale kto wie czy nie zła mieszanka – kiedyś mojemu sąsiadowi się wypalił tłumik od wewnątrz przez to że miał za dużo paliwa .

#101042 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

taki tłumi jak w filmiku nie mogę na allegro takiego wygrzebać kumpel kupił taki za 450 zł ale on zawsze przepłaca, ja widziałem gdzieś taki za 150 zł.

#101088 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77

Boże !!

Jak by miał za dużo oleju to olej wyrzuca odmą a nie wydechem ! Nikt na tym forum już nie myśli ?

Nie masz się czym przejmować, to może być równie dobrze smar którym CZASAMI nie wiadomo po co smarują uszczelkę tłumika i się wytapia, a może być to też paliwo, jak jechałeś na wyłączonym zapłonie, lub kopałeś na wyłączonym zapłonie – TO NORMALNE !!

#101124 Reply
    osiem
    Użytkownik
    • 10

Zajrzałeś na fotkę ? Może i normalne, ale denerwujące jak po każdej jeździe musisz wycierać silnik po jest od oleju (lub innego smarowidła)

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: TUMIK, CIEKNĄCY OLEJ
Twoje informacje:

Back to top button