Tulejka dystansowa w skuterze Inca Street 2t

Witam. Mam pytanie do Was ponieważ ja bardzo dobrze się nie znam na skuterach. Wiem że w moim skuterze jest blokada tylko na wariatorze lecz rodzice nie zgadzają się na zdjęcie blokady z wariatora. Kumple mówią że tuleja dystansowa na wariatorze sama się z czasem wytrze od paska napędowego. Nie wiem czy w to wierzyć czy nie więc moje pytanie brzmi. Czy jest możliwe żeby pasek napędowy przetarł tulejkę dystansową i z czasem jeździł jak odblokowany ? ( Skuter ma przebieg 1000 km. )

Pozdrów i lepiej nie słuchaj więcej ich rad. Tulejka dystansowa się nie wytrze bo jest pomiędzy talerzami wariatora i pasek o nią nawet nie ociera. Aby się jej pozbyć poprostu trzeba ją ściągnąć bo sama nie zniknie.

mateuszex odpowiedź brzmi: zdjęcie tulejki powoduje wzrost v-max lecz należy pamiętać, że tak jak w każdym innym przypadku udowodnienie przez policje jazdy z większa prędkości rodzi podejrzenie ingerencji w silnik a co za tym idzie narażenie się na mandat, odebranie dowodu rejestracyjnego nawet z zatrzymaniem pojazdu włącznie. Mnie osobiście zdjęcie jej dało wzrost prędkości o licznikowe 20km.

Krzysiek nie strasz tak od razu chłopaka miśkami :D. Kto by dzisiaj jeździł na zablokowanym skuterze?, przeca to samobójstwo :P

A co uważacie na temat ogranicznika obrotów do skutera ?

http://allegro.pl/ogranicznik-obrotow-silnika-skutery-2t-i-4t-i1606085796.html

Mystek jago nie straszę wcale. Tylko mówię jak przepisy mówią a one są ....

przeciez istnieje takie cos jak tolerancja do chyba 10 km/h i zalezy od policjanta ja jechałem ponad 50 i za mną jechali i nic przez ok 5km

gonzomg to jest troche prawda ale jesli przepisy mowia ze motorower/skuter moze poruszac sie z predkoscia max 45 a ty leci 60 i w gore to cos jest niechalo, nie sadzisz? wtedy z pewnoscia wzbudzisz podejrzenie jesli jedziesz np skuterem mniejszym od inci street.