Tłumik

Witajcie.
Chialbym kupic do swojego skutera 2t jakis tlumik sportowy. I tak sie wlasnie zastanawiam czy kupic laser x-pro podobniesz daje duze efekty ale nie podoba mi sie wizualnie. Myslę też nad leo vince tt (ładny z wyglądu) ma rózne opinie jedni mowia za gorszy lub taki jak seryjny inni ze bardzo dobry, takze widzialem pare wykresów gdzie TT prezentuje sie dobrze. Więc ? co o tym sadzicie? Dodam ze chcialbym kupic tlumik do 400 zl i w tej wlasnie cenie sa te 2 nie chce przeznaczac wiecej pieniedzy bo jeszcze nie caly rok i prawko. Tlumik chce kupic z tego wzgledu ze chcialbym sobie troche posmigac jeszcze przez ten sezon w trochę lepszych osiagach. (skuter wpelni odblokowany)

Odswieżam :)

Nie kupuj leovince tt bo to bardzo słaby wydech. Ja w swoim skuterze posiadam leovince zx i go polecam. Po jego zamontowaniu v-max zwiększył się o ok. 10km/h, a na starcie wyrywa bez problemu na gume. Ps dobrego leosia znajdziesz na allegro za nawet 200zł więc zostanie Ci troche pieniędzy na dalszy tuning :)

a jaki to skuter 50cm po odblokowaniu i wydechu idzie ci na gume?
Romet 700 2T ? :)

bo takie cuda to chyba tylko w Erze... ?

Nie, mój F16 idzie na koło! Jak wymątuje i spowrotem skręcam, to stoi na 1 kole;)

Wombat Mój skuter to Junak 103-2 silnik to kopia minarelli horizontal AC. Ten skuter waży tylko ok. 80 kg uwierz mi naprawde go wyrywa na koło

też mam kopie minarelli AC w postaci 1PE40QMB i nigdy jakoś na koło z manetki nie szedł. Nawet jak mu zwiększyłem pojemność do 70cm, gaźnior, moduł i wydech na tecnigasa next-r.
Owszem - ma teraz ze 4sek do +/- 40km/h i ze świateł wygrywam prawie ze wszystkim nawet ruszając bez spiny specjalnej ale w chwili kiedy samochody zapinają II przy około 40km/h sytuacja sie zmienia gwałtowanie.
Mam jednak wrażenie że napęd mi puchnie i mogłby wyżej ciągnać lepiej.

jak poprawi się troche pogoda to postaram się zrobic kilka zdjęć jak ładnie go wyrywa ;) Może dlatego, że mój skuter jest o wiele lżejszy od twojego szczególnie przód, albo idealnie wyregulowałem napęd( tak wlewam sobie) :) Btw jeszcze raz polecam ten niskoobrotowy wydech pioneerq-owi

na pewno jest lżejszy o 20kg ale też ma 50% zwiększoną pojemność.

Mojej 700 też nie wyrwa na koła przy 70ccm a zamyka licznik i ma super przyśpieszanie. Można jeździć na kole ale zamierzenie, tak że daje gaz i sama rwie to niema.

Trochę sie zmieniło i kupilem juz tecnigas q-tre to jest chyba tłumik srednioobrotowy jeszcze go nie zakladalem, zrobie to jak bedzie cieplej.

pioneerq napisał:

Trochę sie zmieniło i kupilem juz tecnigas q-tre to jest chyba tłumik srednioobrotowy jeszcze go nie zakladalem, zrobie to jak bedzie cieplej.

hahahaha tt jest lepszy od niego!!!!!

No nie wiem sugerując sie opiniami z internetu to jednak q-tre wygral.

To mnie najbardziej urzekło do kupienia tego tłumika http://forum.mieloch.pl/tecnigas-q-tre-pierwszy-test-w-polsce-t298781.html

To co bylo w tym linku wyzej potwierdzilo sie o wiele lepsze przyspieszenie i v-max w moim przypadku wiekszy o 15 km/h (z 60 do 75 na prostej tylko ze od 70 do 75 trochemu to zajmuje a na 6 rolkach vmax ponad 80 :) )

mam next-r też jest od pyty gruby

gabarytowo na oko wygląda strasznie podobnie wiec zmiany mogą być marketingowo-kosmetyczne.
Ale że też mam Stage6 SportPRO i niebieskie sprezyny :) to powinno fruwać. Zobaczymy jak sie poskłada do kupy