Tłumik w skuterze chińskim.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Tłumik w skuterze chińskim.

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #163900
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 17

  Urwał mi się tłumik, na głowicy zerwany gwint, był już parę razy przegwintowny. Przykręciłem go jakoś trzyma, ale moje pytanie jest takie można go czymś uszczelnić, jakimś klejem, może sylikonem budowlanym?:D

  #163909
  Zdjęcie profilowe Chinol_180
  Chinol_180
  Użytkownik
  • Postów: 638

  Chińskiemu skuterowi grosza żałujesz? Trzeba zarobić w wakacje i zrobić to tak jak chińska fabryka wypuściła. Niedokładnie, ale w komplecie. Albo babcię o jaki szmalec poproś i nie dziaduj tak.

  [img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

  Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
  #163924
  Zdjęcie profilowe Damork
  Damork
  Użytkownik
  • Postów: 170

  Nie uszczelnisz, proces spalania mieszanki w czasie pracy silnika to seria eksplozji, spaliny wylatują pod dużym ciśnieniem i żaden silikon tego nie wytrzyma. Połączenie musi być solidne i dobrze dociskać uszczelkę.
  Jak chcesz ratować to co masz, to da się to zrobić, ale z głową.

  Tłumiki masz przykręcane albo zwykłymi śrubami fi 6, albo krótkimi szpilkami i nakrętkami. Gwintu w otworach już nie masz, jeśli przy problemach było „poprawiane” tym samym rozmiarem gwintownika, to tylko wszystko się bardziej kaleczyło. Potrzebujesz dwóch krótkich odcinków stalowego lub mosiężnego pręta fi 7, gwintownika nr 7, oraz narzynek 6 i 7. 7-ka jest nietypowym rozmiarem, ale istnieje – mam, więc jestem pewien. Możesz oczywiście użyć 8-ki, ale to duży skok i nie wiem ile masz „mięcha” dookoła i czy za bardzo nie osłabi głowicy. Skok średnicy jest po to, by nie trzeba było rozwiercać otworów mocujących w tłumiku. W każdym razie przegwintowujesz otwory w głowicy na 7, do głębokości otworu gwintujesz końcówkę pręta fi 7, przycinasz na odpowiednią długość, resztę zataczasz lub zeszlifowujesz na fi 6 i gwintujesz narzynką 6-tką. Przy użyciu dwóch zakontrowanych nakrętek wkręcasz szpilki w głowicę, mocno, bo odkręcać będziesz później już tylko nakrętki, szpilka powinna zostać na miejscu. Można użyć Loctite’a.
  Po wszystkim masz mocno tkwiące w głowicy szpilki na które nakładasz już tylko uszczelkę, kolanko wydechu i przykręcasz to nakrętkami z podkładkami zapobiegającymi odkręcaniu się od wibracji i wstrząsów. Polecam tu nie podkładki sprężynowe, nie gwiazdkowe, a takie śmieszne, które niestety nie wiem jak się nazywają, ale są w marketach budowlanych – to pełna podkładka w kształcie lekkiego stożka mająca na jednej stronie takie karbowanie. Świetnie się sprawdzają przy otworach z otwartym bokiem – tak jak jeden z tych w wydechu. Gwiazdkowa jeszcze na upartego da radę, sprężynowa się zupełnie nie sprawdzi.

  #163932
  Zdjęcie profilowe Chinol_180
  Chinol_180
  Użytkownik
  • Postów: 638

  Ja już za tym nie nadążam, a młodziaki się całkiem w tym pogubią.

  Ale sobie tę wiedzę tutaj zapodaną szybko skopiowałem i zapisałem w swoim notatniku systemowym. Jak człowiek jeszcze żyje i działa, to cenna wiedza innych osób jest niemal na wagę złota. Wiedza i doświadczenie. Dzisiaj to już rzadkość. Dzięki, że się podzieliłeś swoją wiedzą. Szacunek. Przyda się też i innym.

  [img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
  #163943
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 17

  Dziękuję, że tak dokładnie to opisałeś, zobaczę co ta się tam zrobić 😀

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

  Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
  #163945
  Zdjęcie profilowe Damork
  Damork
  Użytkownik
  • Postów: 170

  🙂
  To w gruncie rzeczy dość prosty patent, najłatwiej by było to pokazać na przykładzie, ale kiedy coś takiego kiedyś robiłem, nie wpadłem na to by zrobić dokumentację fotograficzną, więc teraz mogłem się tylko postarać całość możliwie obrazowo opisać 😉
  Mam nadzieję że to pomoże.

  #164481
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 17

  Znowu odpadł!
  Co trzeba kupić nowego, aby tłumik trzymał jak na początku? 😀

  #164487
  Zdjęcie profilowe Mrooq
  Mrooq
  Użytkownik
  • Postów: 20

  Salata1998 napisał:

  Znowu odpadł!
  Co trzeba kupić nowego, aby tłumik trzymał jak na początku? 😀

  hmmmm odpowiedziałeś już sobie

  Salata1998 napisał:

  Urwał mi się tłumik, na głowicy zerwany gwint, był już parę razy przegwintowny.

  głowicę…do tego uszczelka, śruby, i nie wiem co z wydechu zostało

  #164512
  Zdjęcie profilowe Kristop
  Kristop
  Użytkownik
  • Postów: 1 162

  Oddaj do mechanika bo z takim podejściem g…o zrobisz.

  #164557
  Zdjęcie profilowe specops
  specops
  Użytkownik
  • Postów: 129

  Tłumik nie ma możliwości od tak się urwać jak by był co najmniej w 3 miejscach zamocowany. Kiedyś olałem te 3 mocowanie co rure trzyma i tłumik sie trzymał tylko na 2 przy głowicy i na karterze przy chłodzeniu.Jadąc po dziurawej drodze pekł karter i kawałek oderwało sie razem ze śrubom i trzymał sie tylko na głowicy:).

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie