Tłok, cylinder, pierścienie i olej…

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Tłok, cylinder, pierścienie i olej…

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 8 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Witam… Siedzę tak sobie wieczorową porą i myślę… Mam zajeżdżony silnik 2T od tych dodatków do benzyny i utlenionych paliw. Nie działa idealnie – przyznaję. Dusi się, zwłaszcza zimny. Leję mixol, bo na nim chodzi najlepiej – ten olej uszczelnił mi silnik i jest najtańszy więc go stosuję. Tak myślę – czy warto zmieniać teraz tłok i cylinder, czy opłaca się teraz robić remont silnika według Was? Planowałem zmienić mixol na docelowy olej (Mobil 2T Racing z BP w Stojadłach za 48 zł – full syntetyk albo Shell Advance Ultra za 48 zł), wlać ze dwa razy V-power żeby usunąć syfy z mixolu, przejść na normalną 95 i wtedy zmienić elementy silnika… Czy jeździć na mixolu do końca życia mojego chinola? Robię dziennie kilka kilometrów, raz na dwa miesiące jakaś trasa i to wszystko. Mixol nie zawali mi wydechu syfem?

Co mi radzicie?

P.S.: Nie zamierzam się pozbywać skutera przez co najmniej rok.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Możesz dać cylinder do szlifu, zmienić tłok i pierścienie i wtedy przejść na full syntetyk. Albo, puki chodzi jako tako, lać np. Orlenowski 2t semisintetic, zawsze to półsyntetyczny (choć syntetyka tam jest z 5-10% pewnie) 😉

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Kisiu1981
    Użytkownik

Planuję Mobil albo Shell – full syntetyk. Będę miał zestaw tłok-pierścienie-cylek za 100 zł jakości 6/10 za niecałe 200 zł więc nie opłaca mi się planować. Tylko dylemat czy czyścić silnik (dół) utlenionym paliwem po mixolu przed remontem? Czy zostawić jak jest?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Dół – pewnie chodzi o skrzynię korbową (miejsce gdzie jest wał korbowy)… ? Możesz przed wymianą nalać tego paliwa, ale wątpię czy to coś da…

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Jak robić remont, to pasowałoby rozkręcić cały silnik, skontrolować wał, wymienić łożyska wału i simery. Kartery rozebranego silnika wyczyścić benzyną.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

A co do olejów to jeśli ktoś nie chce przepłacać polecam olej szwajcarskiej firmy Midland. Pełen syntetyk za ok. 10 zł – http://www.midland.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=31&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=4

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

damgad napisał:

A co do olejów to jeśli ktoś nie chce przepłacać polecam olej szwajcarskiej firmy Midland. Pełen syntetyk za ok. 10 zł – http://www.midland.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=31&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=4

To jest semisyntetic 😉

Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

„Motorcycle 2-Cycle „LOW SMOKE“ jest olejem syntetycznym”

czyli producent nie wie co produkuje i sprzedaje? 8)

W każdym bądź razie na S9 śmigałem tylko na nim i zero nagaru i bardzo rzadko zdarzało się kopcenie z wydechu. Wg mnie najlepszy stosunek jakość/cena.

UWAGA – cena ok. 10 zł jaką podałem jest za butelkę 0,6 litra

Kisiu1981
    Użytkownik

U mnie nie ma tego oleju, a nie chcę zamawiać przez internet. I zastanawiam się czy jest sens lania syntetyku do zwykłego skuterowego silniczka. Przecież on ma 4,3 konia. To nie jest jakaś wyżyłowana krosówka co ma 6 koni. Jeśli zwykły półsyntetyk by starczył to mogę kupić Valvoline, Platinum lub Low Smoke ze Statoila (używałem już go) – każdy po 27 zł za litr.

Owszem, przydałoby się zrobić totalną rozbiórkę silnika tylko z czasem trochę gorzej. Mam 5000 przejechne i wiem, że powinienem skontrolować.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Jak masz tylko przejechane 5000, to raczej nic nie musisz robić.. Lałbym Platinum.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie