Szukam dużego mocnego skutera.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Szukam dużego mocnego skutera.

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe barteklodz barteklodz 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Hindenburg
    Hindenburg
    Użytkownik

Witam wszystkich. Chciałem się na wstępie przywitać.
    Zamierzam od wiosny pomykać jednośladem. Skuter będzie mi w założeniu służył na potrzeby dojazdów do pracy wyłącznie w słoneczne ciepłe dni, na małe zakupy, małą turystykę – tak do 100-200km. W życiu cenię sobie komfort, więc skłaniał bym się do zakupu dużego mocnego skutera, który w mieście charakteryzował by się dynamiczną jazdą, a na wypadach poza miasto by spokojnie jechał te 70-90 km/h, nawet pod niewielkie wzniesienie.
    Mam 180cm wzrostu i ważę 90kg.
    W związku z tym, proszę by osoby, które posiadają takie skutery, podzieliły się opiniami o nich, coś konkretnego mi poleciły. Nie wyobrażam sobie sytuacji, bym musiał co chwile grzebać w pojeździe, holował go do serwisów. Powiem tylko, że budżet który mogę przeznaczyć na potrzeby zakupu jest elastyczny – mogę zawsze coś dołożyć. Mam taką naturę, że jak na coś się napalę, to nie żałuję na to kasy. Uprzedzając pytania, nie jestem małolatem, który ślini się na widok plastikowej zabawki imitującej motocykl sportowy. Proszę tylko, by nie zaśmiecać tego wątku, proszę o rzetelne i konkretne odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

SZ

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Masz prawo jazdy A? Bo w skuterach 50cm nie masz co szukać.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Hindenburg
    Użytkownik

Tak mam oczywiście od kilku ładnych lat. Nie będę ukrywał, że w swoim życiu miałem już kilka jednośladów – nawet kilka dużych maszyn. Teraz chcę się przymierzyć do wygodnego dużego skutera.

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik
    Hindenburg
    Użytkownik

Nie będę ukrywał, że ten model wielu użytkowników już mi proponowało na innych forach. Tylko mam mieszane uczucia co do samej firmy Kymco. Niby to tajwański producent, ale jedni go sobie chwalą inni wręcz przeciwnie. Tak jak pisałem, od maszyny oczekuję niezawodności, komfortu jazdy.
    Myślę że jazda testowa da mi większe wyobrażenie o tym modelu – jak tylko zrobi się cieplej udam się do salonu i poproszę o taką jazdę.
    jednak nadal rozważam zakup innych modeli.

http://otomoto.pl/kymco-downtown-300i-abs-led-M3417879.html
    Ciekawe, czy ta niska cena jest wynikiem wysprzedaży rocznika. Muszę tam jutro zadzwonić.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe wodka85
    wodka85
    Użytkownik

ja posiadam yamaha cygnus 125cc , mam 184cm i ok 85 kg wagi i uważam że to dobry skuter dla mnie , jeżdze nim od ponad poł roku i nie narzekam, dojeżdzam do pracy ok16km w jedna stronę w różnych warunkach ,chociaż za pare lat chce kupić coś wiekszego(obecnie posiadam uprawnienia do 125cc ale planuje zrobić full A) może yamahe t-max albo x-max

Hindenburg
    Użytkownik

Ale czy ta yamaha zapewni komfort jazdy przy dystansie 200km? Czy ma na tyle duży zapas mocy, by na drodze dynamicznie wyprzedzać zawalidrogę?
    Czy pod wzniesienie, czasami długie bez zadyszki wjedzie z prędkością 90km/h? Posiada jakieś pojemne schowki nie tylko na kask?
    Myślę że pojemności takiego skutera którego szukam to ok. 250cm3

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kymco bardzo dobra firma
    Piaggio X9
    Suzuki Burgman od 250 wzwyż
    Coś z Yamahy
    Co byś nie brał musisz się przysiąść do niego.

wodka85
    Użytkownik

na trasę dłuższa niz 100km jeszcze się nie wybrałem , najwyzsza prędkość jaką osiągnełem to około 110km , pod górkę to nie wiem nie próbowałem , co do pojemności schowka to wchodzi cały kask szczękowy i pozostaje jeszcze troszke miejsca ,wg intrukcji ponoc kask szczękowy i otwarty mogą razem wejść nie wiem nie próbowałem , może przeczytaj recenzje :
    http://www.scigacz.pl/Yamaha,Cygnus,X,miejski,pocisk,6059.html

wodka85
    Użytkownik

osobiście jakbym miał uprawnienia na coś jeszcze wiekszego i kupywałbym skuter teraz to zastanawiałbym się nad yamahą x-max lub t-max

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie