Sym xs 125 k 2008r. – Nie odpala, paliwo nie dochodzi do cylindra.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Sym xs 125 k 2008r. – Nie odpala, paliwo nie dochodzi do cylindra.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811 4 dni, 22 godzin temu.

Oglądasz 8 postów - 11 przez 18 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

No więc widzisz skoro nie odpala nawet jak jest podlane paliwo to albo iskra ginie w cylindrze albo kompresji nie starcza aby odpalić. Tu nie ma cudów, jeżeli rozrząd masz ustawiony poprawnie, luzy zaworowe są ok, i iskra jest to powinien zapalić po podlaniu paliwa. Po takim czasie postoju mogły zaśniedzieć styki, możesz rozebrać wszystkie kostki i zapsikać elektrosolem i potem kilka razy wpiąć kostkę, wypiąć, wpiąć i następna kostka tak aby się rozruszało i elektrosol rozpuścił śniedź. Istnieje też opcja, że iskra jest nie w tym miejscu

Szumi
    Zdjęcie profilowe DobryChrześcijanin
    DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Czy jest możliwość żeby nie odpalał przez śrubę wolnych obrotów ? Jeśli by była za mocno wkręcona lub za słabo, czy to ma wpływ na to, by nie odpalił nawet na sekundę ?

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Przedwczoraj, wczoraj i dzisiaj mierzyłem kompresję. 12-13 barów. Te 7 barów może źle zmierzyłem, lub odmoczyły się pierścienie od nafty. Przyłożyłem rękę od otworu od filtra powietrza w gaźniku i powietrze jest zasysane, tylko gdy gaz otworzę do oporu. Co to może znaczyć ? Pozostaje też iskra. Wymienię świecę i fajkę. Która fajka i świeca będzie najlepsza do 4-suwowej 125 ?

Szumek811
    Użytkownik

Fajka nie ma znaczenia jaka firma ale bierz najlepiej NGK a świeca to najlepiej taka sama jak tam teraz jest też może być NGK ale o tej samej wartości cieplnej. Jeżeli zasysa tylko przy maksymalnie otwartej przepustnicy to jest ok, przy zamkniętej też zasysa ale nie odczujesz tego. Zasadniczo kompresję mierzy się przy otwartej przepustnicy. Wymień sobie również cewkę WN koszt nie duży a wbrew obiegowej opinii ona też się zużywa. Jak wymienisz świecę i fajkę to podlej benzynki pod świecę i spróbuj zapalić. Jeżeli chociaż zakaszle to będziemy myśleć dalej. Gdybyś był z Wrocławia to by się temat ogarnęło u mnie…

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 dni, 5 godzin temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    Szumi
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 dni, 5 godzin temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Świeca jest zwykła chyba jakaś „torch” . Oznaczenia D7RC. W serwisówce też jest napisane D7RC, ale na allegro nic takiego nigdy nie widziałem. Są z tytułami do Sym xs 125, ale myślałem, żeby kupić jak najlepszą i możliwie też nie najdroższą.
    Niestety jestem z Gliwic. Był bardzo dobry fachowiec z ulicy Hutniczej, ale mieszka niestety już gdzieś indziej. Robił mi skuter na 80cm3 z 10 lat temu. Dobry gość a był bardzo młody.
    A co z tą wartością cieplną ? To jest w parametrach ? Ma być jak największa, czy jak najmniejsza ?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Szumek811
    Użytkownik

Wartość cieplną dopiera producent, gdybyś zwiększył pojemność wtedy zaleca się stosowanie swiec o wyższej ciepłocie. W serii nie trzeba. Świece masz tu: https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplonowa-skuter-4t-atv-ngk-cr7hsa-a7tc-7599848145. Świeca nie musi mieć dokładnie takich samych oznaczeń. Ważne aby w symbolu miała „7”

Szumi
    DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Tak, tylko ja mam gwint 12. Czyli taka będzie dobra ?
    https://allegro.pl/oferta/swieca-ngk-d7ea-7912-bmw-k75-k100-keeway-125-8098077622
    A fajka ta może być :
    https://allegro.pl/oferta/fajka-swiecy-ngk-vd05f-kymco-heroism-125-1995-2000-8743173814
    Czy po prostu lepiej kupić fajkę jakąś za kilka złotych ?

Szumek811
    Użytkownik

Tak, to co pokazałeś w linkach jest ok.

Szumi
Oglądasz 8 postów - 11 przez 18 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie