Sym Red Devil II cylinder czy wariator?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    michal1998
    Użytkownik
    • 5
    • 14Postów:

Cześć. W moim Sym Red Devil II planuje założyć cylinder 70ccm albo wariator. Wszystko jest seryjne, jedynie blokada ściągnięta. Doradźcie, czy lepiej założyć cylinder czy kupić wariator?

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Co kupić? Kijek czy siekierę?

dawid102
    Uczestnik
    • 7
    • 75Postów:

No wiadomo że lepiej jest założyć nowy cylek niż wario. Nowy cylek70 = przyrost mocy,lepsze przyspieszenie.

michal1998
    Użytkownik
    • 5
    • 14Postów:

A do mojego Syma jaki cylinder byś polecił?

J23
    Uczestnik
    • 2
    • 412Postów:

Tylko pamiętaj, że jak cylinder, to i wydech. Rasowanie dwusuwa zawsze zaczyna się od wydechu. Poza tym licz się z tym, że przy 70 skuter zacznie spalać znaczną ilość benzyny.

dawid102
    Uczestnik
    • 7
    • 75Postów:

A ile chcesz na niego wydać.Z cylindrów mogę ci polecić np:Airsala

michal1998
    Użytkownik
    • 5
    • 14Postów:

zaproponuj coś. Nie lubię lipy.

michal1998
    Użytkownik
    • 5
    • 14Postów:

Tłumik jest standardowy i na 100% go nie zmienie.

Filippo73
    Użytkownik
    • 2
    • 477Postów:

Jeżeli tłumik zostawiasz seryjny, zmiana cylindra na większy nie ma sensu. Dobry wariator poprawi osiągi.Śmiało można wybierać między stage6, polini i malossi. Niektórzy polecają też wariatory motoforce, ale to jest minimalnie niższa liga.

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Z wariatorów podobno dobry, a na pewno tańszy jest Top Racing – portugalski.

Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

w moim bartonie skróciłem tuleję na wariatorze i prędkość maksymalna wzrosła znacznie. ciekawe czy w symie dałoby się zrobić taki myk

michal1998
    Użytkownik
    • 5
    • 14Postów:

A co powiecie na malossi multivar?

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Multivar jest drogi ale podobno dobry – nie używałem.

Z tym skróceniem tulei jest taki minus, że pasek pracuje delikatnie pod katem.

Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

nie zauważyłem żeby to wpływało na cokolwiek 😉 po ponad 10000km pasek nie miał żadnych pęknięć i wyglądał jak nowy może utracił trochę na szerokości ale to normalne

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

No to to rzeczywiście daje radę.

Mam drugą tuleję i mogę się pobawić. Zmieniałeś masę rolek po tej operacji?

Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

zmieniłem sprężynki sprzęgła gdyż po skróceniu tulei pasek był w wyższym położeniu na wariatorze i sprzęgło szybciej się obracało. powodowało to zbyt szybkie zasprzęglanie i skuter miał muła na samym starcie. rolki początkowo miałem oryginalne 5.5g z tego co wiem. były w dobrym stanie lecz nie podobało mi się że przy prędkości np 50km/h po odkręceniu gazu na full obroty nie szły w góre więc zmieniłem rolki na 4g i teraz mam dosyć wysokie obroty przy każdej prędkości a v max nie pogorszył się. gdybym nie poszedł na łatwizne to mógłbym pójść do znajomego tokarza który stoczyłby wariator wokół tulei aby go „zwęzić” wtedy dałbym krótszą tuleje i nie musiałbym zmieniać sprężynek ani rolek. zwiększyła by się tylko średnica po której jedzie pasek mówiąc prościej „wydłużył by się bieg” czyli przyspieszenie byłoby takie jakie jest a prędkość by wzrosła niż przed tym zabiegiem.

sorki że nie jest to zrozumiałe 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button