Sym Citycom 300i lub Sym GTS 250i ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle Sym Citycom 300i lub Sym GTS 250i ?

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dostawcy dostawcy 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Nosze się z zamiarem zakupu jakiegoś wiekszego skutera z powodu dużych ograniczeń mojego obecnego skutera 50cm3.Piędiesiątka wystarcza mi na dojzad do pracy i dojazd po drobne zakupy.Niestety jazda tak małym skuterem gdzieś dalej to już inna bajka z powodu prędkości podróżnej i wygody (niewygody).Upatrzyłem sobie dwa skutery do wyboru(w temacie),ale każdy z nich jest inny i chyba zostały zaprojektowane do innych celów.Citycom to chyba typowy mieszczuch,GTS natomiast bardziej nadaje się na dalsze wycieczki.Potrzebuję skuter do jazdy na codzień,ale w wolnych chwilach chciałbym wyskoczyć gdzieś dalej.Co panowie proponujecie ?.Może ktoś z kolegów ma w/w skuter i zechce się podzielić swoją opinią na ten temat ?.

Zdjęcie profilowe VipeR
    VipeR
    Użytkownik

Ja polecam GTS, na pewno zdarzą się jakieś wypady dalej do rodziny czy dalej na przejażdżkę 😉
    Tu się wygoda oraz prędkość liczy.

Witam jeżeli czujesz się w klimacie motocyklisty, motorowerzysty? Looknij fanpage http://www.facebook.pl/FanClub50tek

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Z tych dwóch to tylko GTS250 jeśli w trasy chcesz jeździć. A ile masz do wydania? Może coś innego niż Sym.

Dziadek100
    Użytkownik

Mam do wydania 10000 zł max.

Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

Dziadku poczytaj sobie:
    http://www.scigacz.pl/Sym,GTS,250i,8211,,sympatyczny,mieszczuch,9574.html
    http://www.scigacz.pl/Sym,Citycom,300i,8211,,po,prostu,duzy,skuter,10192.html
    Mi osobiście GTS bardzo się podoba – brałbym w ciemno za sam wygląd 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Dziadek100
    Użytkownik

Mnie sie obydwa podobają :).Wiem że GTS jest bardziej wygodny na dalsze trasy,ale Citycom jest lepszym rozwiązaniem na miasto.Prawda jest taka że w wiekszości skuter będzie uzytkowany właśnie po mieście,tylko od czasu do czasu dalszy wypad do 100 km,czasami może dalej :).Mam okazję kupić GTS-a z przebiegiem 1011 km z rocznika 2008 za 7300 zł ale zakupionego w roku 2009.Mogę też kupić nowego Citycoma za 8000 zł z rocznika 2008 na pełnej gwarancji dwa lata bez limitu kilometrów.Skłaniam się bardziej do nowego Citycoma bo w większości skuter będzie mi służył do jazdy po mieście.Myślę że dobrze się sprawi na trasie,pozycja jest na nim mniej komfortowa niż w GTS-e ale tę godzinkę czy dwie jakoś się wytrzyma :).Musze wpierw sprzedać swoją 50-tkę aby zrobić miejsce w garażu,mam nadzieję że nastąpi to szybko ;).

Padalec
    Użytkownik

GTS ! GTS ! GTS !
    1011 km to żaden przebieg a 700 pln w kieszeni.(gts na wtrysku czy z gażnikiem ?)
    A tak na poważnie to trudny orzech do zgryzienia 🙁
    Może weż ten który Ci się bardziej podoba ?

Dziadek100
    Użytkownik

każdy ze skuterów jest na wtrysku.Na korzyść Citycoma przemawia mniejszy apetyt na paliwo,przy spokojnej jeżdzie można się zmieścić w 3,00-3,50 l/km.Gts-a musiałbym jakoś sprowadzić,jest do kupienia 300 km ode mnie,doliczając koszt transportu ta różnica już nie jest tak odczuwalna.

Padalec
    Użytkownik

Napisz za jakiś czas co wybrałeś i jakieś spostrzeżenia z eksploatacji bom ciekaw tych maszyn 🙂

Dziadek100
    Użytkownik

Każdy z tych skuterów ma swoje zalety i wady.Z racji tego że skuter w większości będzie eksploatowany w mieście postanowiłem się skupić na Citycomie.Na korzyść Citycoma przemawia ekonomia i duże koła co przy naszych dziurawych drogach nie jest bez znaczenia.Odrobiłem lekcje i poczytałem sobie dużo na jego temat,w wiekszości przypadków są wystawiane pozytywne opinie.Jest podobno niezawodny i oszczędny.Jest zwrotny i zwarty co pomaga w przeciskaniu się pomiędzy samochodami :).Mnie się podoba i chyba z tych powodów kupię właśnie Citycoma.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie