Świeca się wygieła po wymianie cylindra

Po wymianie cylindra na airsal 80 A Glowice założyłem 80(jakąś chińska) I jak złożyłem dziś to wszystko fajnie działało I jak zrobiłem przerwę i potem chciałem jechać skuter przestał odpalac I odkrecilem świece A świeca cała wykrzywiona I co może być przyczyną? Ustawiałem pierwszy raz zawory ale przy pomocy kolegi który jest mechanikem I miałem dobrze ustawione(tak przynajmiej myślę)

świeca ze zbyt długim gwintem, żle ustawiony rozrząd, źle dobrana głowica. generalnie mechanicy do wymiany :slight_smile:

Teraz się narobi kosztów, bo zapewne tłok się już do niczego nie nada. Albo nieprawidłowa świeca, albo zła głowica. Od źle ustawionego rozrządu raczej świeca zapłonowa by się nie uszkodziła.

chyba że urwało kawałek zaworka i on sie dostał miedzy tłok a świece. cuda się zdarzają.
tam jeszcze moga być luzy na wale i tłok lecie za wysoko o luz waląc w świece.

Tylko że pojezdzilem jakieś 20km I było dobrze więc stąd moje zdziwienie dlaczego mi to wygieło świece

Przyczynę ustalisz w trakcie diagnostyki. Trzeba ustalić co doprowadziło do uszkodzenia świecy zapłonowej. Jak wyglądają elementy głowicy, cylinder, tłok, zabezpieczenia sworznia tłoka, sworzeń, łańcuch rozrządu, prowadnice, napinacz. Przy okazji stwierdzisz, czy rozrząd jest dobrze, czy to ktoś źle złożył lub się przestawiło.