Swap hondy hornet 600 na 125cc

Witam! Myślę nad kupnem motocykla…od zawsze podobała mi się honda hornet 600 ale niestety nie mam uprawnień na takie pojemności, jednak mam prawo jazdy kat. A1…pomyślałem że może kupię sobie hondę i wsadze do niej silnik 125cc …czy to przejdzie przegląd czy dostanę homologacja na kat. A1? Co zrobić żeby spełniło wymagania (stosunek mocy do wagi, bo moc i pojemność to 11kW I 125ccm)… nie wiem co robić, pomóżcie

Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego ile to może kosztować. Jedyne, najrozsądniejsze wyjście to zrobienie prawa jazdy.

niestety. homologacji na to nie ostaniesz. proces homologacji to zupełnie inna bajka i nie dla indywidualnych użytkowników.
ty natomiast myślisz o czymś co sie nazywa zmianą klasyfikacji pojazdu. ale to też droga bardzo pod górkę.

Zmiana klasyfikacji jak najbardziej ale drogo, inną kwestią jest idiotyczny, bez obrazy pomysł downgradu z silnika o pojemności 600 ccm o sporej mocy na niecałe 1/4 tej pojemności czyli 125ccm o nikłej mocy. Taki motocykl waży sporo i Ty chcesz aby ta 125ccm to uciągnęła ? Dobry żart. Taniej wyjdzie Ci zrobienie kategorii. Pozdrawiam

uciągnąć to uciągnie bez kłopotu. varadero 125, sym GTS czy inne 125 (nie chińskie) też mają po 165-180kg i dają rade.
Chińczyki ważą do 140kg za to mają po 8-9KM a nie 11+

Wombacie, piszę z doświadczenia. Montowałem 125ccm do ramy od 600ccm i bez zmiany zębatki nie ruszysz tematu, o rozpędzaniu nie wspomnę. Przerobiłem to fizycznie i to tak fajnie nie jeździ jakby teoria podpowiadała

masa jest masa i nie wązne od czego jest rama. nalezy przełozyć silnik wraz z odpowiednimi przełożeniami.
170kg waży varadero 125, 170kg waży hornet 600 (a pewnie z silnikiem 125 bedzie z 8-10kg lżejszy). Mając młotek i spawarke to jest do zrobienia bez kłopotu od strony technicznej. Gorzej z tą formalno-prawną - tzn przekonać urzędy że moja 600 jest teraz 125 i to przerobiona w sposób bezpieczny - to trudne i kosztowne. Zabawne jest że jakby wsadzić silnik 125 do 600 i wciąż jeździć na papierach od 600 to nikt by sie krzywo nie patrzył :slight_smile: