Strach przed jazda

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Strach przed jazda

Ten temat zawiera 25 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Karollw
    Karollw
    Użytkownik

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nic. jak cie nie bawi to go sprzedaj.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Karollw
    Użytkownik

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Łoj chłopie… ty to masz problem… Jak ja czegoś nie chce to nie kupuję, a jak „mnie to bawi” to tym bardziej się tym „bawię”. Nie rozumiem żeby coś kupić a potem się tego bać 🙂 . Skoro nie jeździsz, to czemu piszesz że lubisz nim jeździć? Nie kumam. Może jakiś psycholog Ci potrzebny?

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Karollw
    Użytkownik

Dzieki za odpowiedz

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

A może udać się do jakiejś szkółki, wykupić jazdy z instruktorem, poćwiczyć i nabrać pewności? Bo rozumiem, że chęć i ochota jest, tylko strach nieco blokuje. no to potrzebna większa pewność siebie. Jak nie masz jej wystarczająco sam z siebie, to trzeba spróbować wyćwiczyć pod czyimś okiem. Powinno pomóc 🙂 Też czułem strach przed pierwszymi jazdami, ale jak coś mnie kręci i trochę straszy, to kręci mnie jeszcze bardziej :-)))

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Może Ciebie coś zraziło i podświadomie czegoś się boisz? Warto to sobie przeanalizować.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Karollw
    Użytkownik

Kiedys miałem motorynke.. ciagle uczylem sie tych biegow, startu z 1, pewnego razu przesadzilem z sprzeglem podczas startu i wyrwal mi na kolo i sie przewrocilem ( mialem 10 lat ) od tamtego czasu nie ruszylem motorynki, myslalem ze jak jestem starszy ( 15 ) to to zniknie..

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

No to jednak jakiś rodzaj kursu by się przydał, żeby się po prostu przełamać.
    A nie chciałeś spróbować na skuterze z automatem? To by było dla ciebie mniej stresujące… Albo – jeśli nie lubisz skuterów – to kupić motorower kymco K-Pipe. On ma półautomatyczną skrzynię (nie ma sprzęgła), a wygląda jak normalne moto:
    http://www.kymco.pl/k-pipe-50-4t-2014-promocja_p_63.html
    Nie wiem jaki motorower kupiłeś i jak się to ma cenowo do K-Pipe\\\’a (5000 w promocji), ale może warto pomyśleć o zamianie (na to lub skuter).
    A tak naprawdę, spróbuj się podszkolić pod okiem instruktora i zobacz, czy uda ci się przełamać, bo jak masz mieć stracha w czasie jazdy cały czas, to psu na budę taka zabawa. To ma być jednak przyjemność 🙂
    *
    EDIT:
    Ejże, czekaj! masz 15 lat, a jakie uprawnienia posiadasz? Robiłeś AM? No chyba tak, skoro próbujesz jazdy. czyli kurs był i jak ? Też ze strachem i bez przyjemności…? Kurs musiałeś robić w tym lub poprzednim sezonie, czyli niedawno. Wykup jazdy doszkalające, powiedz instruktorowi w czym problem i próbujcie wyćwiczyć panowanie nad sprzętem, żebyś zaczął się nim bawić, a nie na nim walczyć ze sobą 🙂

Karollw
    Użytkownik

Dzieki Zulusie za pomoc, co do skutera.. chyba kupie na kolejne wakacje najtanszy model i sprawdze czy bede nim jezdzic. Co do „pipy” to tez fajne rozwiazanie, dzieki jeszcze raz 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie