Sprzedaż skutera na starego właściciela

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Sprzedaż skutera na starego właściciela

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Botek
    Botek
    Użytkownik

Siemka, kupiłem skuter. Od sprzedającego dostałem dokumenty które są jeszcze na 1 właściciela, bo on jak go kupił to go nie przerejestrowywał tylko jeżdził z umową. Teraz pytanie, czy aby go sprzedać muszę go zarejestrowac na siebie czy moge sprzedac go komuś dajac wszystkie umowy kupna sprzedaży które były do tej pory spisane?

pawelek1991
    Użytkownik

Możesz sprzedać dając wszystkie umowy kupna-sprzedaży i spisać umowę z kupującym.

Ja posiadam 3 skutery i jak na razie tylko jeden mam zarejestrowany na siebie a 2 mam zarejestrowane na poprzednich właścicieli i jeżdżę cały czas z umowami kupna/sprzedaży tylko OC mam na siebie

Zdjęcie profilowe Botek
    Botek
    Użytkownik

Moze ktos jeszcze sie wypowie?

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Jak dawno temu kupłeś ten skuter?
    On ma ważną polisę OC? Opłaciłęś go w Urzędzie Skarbowym? Są na to ustawowe dwa tygodnie – potem spora kara.
    Masz umowę kupna sprzedaży?
    Wiesz jakie są ustawowe terminy rejestracji i opłat. Zadzwoń do WK, wszystko Ci wyjaśnią.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja miałem 11 miesięcy spóźnienia w US i zapłaciłem 10 zł odsetek, napisałem „czynny żal” i żadnej kary nie dostałem. Za nie dotrzymanie 30 dni na rejestracje nic Ci nie grozi ze strony urzędu, ewentualnie Policja może się doczepić. Oczywiście zachęcam do terminowości, ale też nie ma co się bać urzędów.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie