Sprzedaż skutera na starego właściciela

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #141096
    Botek
    Użytkownik
    • 79
    • 188Postów:

    Siemka, kupiłem skuter. Od sprzedającego dostałem dokumenty które są jeszcze na 1 właściciela, bo on jak go kupił to go nie przerejestrowywał tylko jeżdził z umową. Teraz pytanie, czy aby go sprzedać muszę go zarejestrowac na siebie czy moge sprzedac go komuś dajac wszystkie umowy kupna sprzedaży które były do tej pory spisane?

    #141097
    pawelek1991
    Użytkownik
    • 20
    • 124Postów:

    Możesz sprzedać dając wszystkie umowy kupna-sprzedaży i spisać umowę z kupującym.

    Ja posiadam 3 skutery i jak na razie tylko jeden mam zarejestrowany na siebie a 2 mam zarejestrowane na poprzednich właścicieli i jeżdżę cały czas z umowami kupna/sprzedaży tylko OC mam na siebie

    #141227
    Botek
    Użytkownik
    • 79
    • 188Postów:

    Moze ktos jeszcze sie wypowie?

    #141243
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Jak dawno temu kupłeś ten skuter?
    On ma ważną polisę OC? Opłaciłęś go w Urzędzie Skarbowym? Są na to ustawowe dwa tygodnie – potem spora kara.
    Masz umowę kupna sprzedaży?
    Wiesz jakie są ustawowe terminy rejestracji i opłat. Zadzwoń do WK, wszystko Ci wyjaśnią.

    #141245
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Ja miałem 11 miesięcy spóźnienia w US i zapłaciłem 10 zł odsetek, napisałem “czynny żal” i żadnej kary nie dostałem. Za nie dotrzymanie 30 dni na rejestracje nic Ci nie grozi ze strony urzędu, ewentualnie Policja może się doczepić. Oczywiście zachęcam do terminowości, ale też nie ma co się bać urzędów.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button